Fotbalovou ligu zahájila remíza ve vršovickém derby

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 7. 2010 20:30
Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Fotbalisté Slavie (na obrázku Milan Černý) radost z remízy neměli
Fotbalisté Slavie (na obrázku Milan Černý) radost z remízy neměli | Foto: Jan Langer

Praha - Tolik očekávaná premiéra nové ligové sezony je za námi. Vršovické derby mezi Bohemians 1905 a Slavií skončilo zásluhou gólů v první dvacetiminutovce 1:1, přestože 'domácí' Bohemians dohrávali poslední půlhodinu v deseti hráčích.

Zápas byl ostře sledovaný především kvůli tomu, že někteří fanoušci obou týmů zápas bojkotovali. Důvodem je totiž zpráva, že Bohemians budou hrát po dobu pěti let v tradiční domovině Slavie v Edenu své domácí zápasy.

I proto úvodní utkání 1. Gambrinus ligy sledovalo jen 5623 diváků, přičemž kapacita je čtyřnásobně vyšší.

ONLINE reportáž ze zápasu sledujte ZDE

Zápas se pořádně ani nerozeběhl a už se z gólu radovali fotbalisté Bohemky, kteří byli podle sázkových kanceláří velkým outsiderem zápasu.

Nejméně produktivní tým loňské sezony se prosadil už v 1. minutě, kdy po ideální Moravcově přihrávce nedal Bartek střelou k tyči Vaniakovi šanci.

Slávisté však i bez zraněného kapitána Lukáše Jarolíma začali v dalších minutách pozici favorita naplňovat.

Po přihrávce Jaroslava Černého z pravé strany se za obranu Bohemians dostal další navrátilec do české ligy Kisel, šel sám na brankáře a chladnokrevně zakončil střelou po zemi.

I v úvodu druhého poločasu zahrozili nejprve Bohemians. Na branku Slavie se řítil osamocený Bálek, ale Vaniak včasnou reakcí nájezd zmařil. Bálek se dostal k míči i napodruhé, ale slávistický gólman mu jej skvělým zákrokem rukou vypíchl.

Pak ale opět převzala iniciativu Slavia a pomohl jí k tomu i Rychlík. Obránce Bohemians v 63. minutě dostal za faul druhou žlutou kartu a nabídl Slavii téměř půlhodinovou přesilovku.

Z ní ale slávisté nic nevytěžili, na druhé straně naopak musel další zákrok vytáhnout Vaniak proti střele Moravce, který z dálky zakončil rychlý protiútok. Blýsknout se ale musel i domácí Sňozík, který chytil přesnou ránu Jaroslava Černého.

V pátek začíná liga. Fanoušci ale do Edenu nechtějí
Hradec nemá sedačky. Na Spartu se ale chystá dav fandů
Liga se po 4 letech vrací na Novu. Premiéru má v Edenu
S vuvuzelou na fotbal? Na Spartě či Slavii řekli NE

Po zápase byl s výsledkem i kvůli vyloučení spokojenější kouč Bohemians 1905 Pavel Hoftych.

Pavel Hoftych byl s remízou spokojenější
Pavel Hoftych byl s remízou spokojenější | Foto: Bohemians 1905

"S bodem jsme spokojeni, i když doma je to ztráta. Ale proti Slavii se to počítá. Snažili jsme se slušně kombinovat a eliminovat rotaci hráčů Slavie, jejich narážečky a individuální schopnosti. Dostali jsme se pod zámek, ale byli jsme na to dobře připraveni.

Poločas skončil zaslouženě remízou a druhý se odvíjel od vyloučení Rychlíka. Snažili jsme se podržet míč, chodit do rychlých protiútoků a kromě jedné dorážky Koubského jsme Slavii do šancí nepustili," řekl Hoftych ČTK.

Jeho kolegovi na lavičce Slavie Karlu Jarolímovi se pochopitelně nezamlouval špatný vstup jeho hráčů do zápasu.

"Bohemians šli do vedení po naší individuální chybě. Vše, co jsme si říkali v přípravě, vzalo za své. Snažili se hrát kombinačně a myslím, že si vytvořili i plno situací, ale zakončení neřešili nejlépe.

A početní převahu jsme absolutně nezvládli. Měli jsme více kombinovat a být trpělivější," zlobil se Jarolím.

1. kolo první fotbalové ligy:

Branky: 1. Bartek - 17. Kisel. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Rychlík, Držík, Moravec - Vlček, Koubský. ČK: 63. Rychlík. Diváci: 5623.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Moravec, Držík, Kaufman (88. M. Nešpor), Bartek - Hartig (38. Škoda), Bálek (64. Štohanzl). Trenér: Hoftych.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - J. Černý, Kisel, Ragued, M. Černý (73. Janda), Grajciar (82. Belaid) - Vlček (60. Hora). Trenér: K. Jarolím.