Inter v nastavení dokonal bláznivý obrat

3. 3. 2013 16:59
Inter Milán prohrával v Catanii 0:2, ale nakonec otočil na konečných 3:2.
Inter se v Catanii na výhru nadřel, musel otáčet dvoubrankové manko
Inter se v Catanii na výhru nadřel, musel otáčet dvoubrankové manko | Foto: Reuters

Praha - Parádní obrat se ve 27. kole italské ligy povedl fotbalistům Interu Milán.

Na hřišti Catanie prohrával po osmnácti minutách 0:2, ale po přestávce se mu povedlo manko smazat a v nastavení dokonce otočit na konečných 3:2.

Nerazzuri se dočkali tří bodů po dvouzápasové pauze a zaznamenali teprve třetí vítězství v posledních deseti zápasech.

Inter tak poskočil na čtvrtou příčku a udržel se v těsném závěsu za městským rivalem AC.

Gólový úvod Catanie Inter nezlomil

Inter prohrával od osmé minuty, kdy se po rychlé individuální akci prosadil nejlepší střelec Catanie Gonzalo Rubén Bergessio a připsal si osmou branku v sezoně. Za jedenáct minut už domácí vedli o dvě branky, když centrovaný míč z přímého kopu poslal za záda gólmana Samira Handanoviče obránce Giovanni Marchese.

Hosté snížili sedm minut po přestávce po hlavičce Ricarda Álvareze, který se trefil poprvé v sezoně. Vyrovnání se Inter dočkal v 13 minut před koncem díky zásahu Rodriga Palacia a stejný hráč zajistil v nastavení milánskému celku tři body a s devíti brankami se dotáhl na nejlepšího střelce Interu zraněného Diega Milita.

Fiorentina útočí na poháry

Po prohře v minulém kole zabrala také Fiorentina, která si doma poradila s Chievem 2:1. Na gól domácího kapitána Manuela Pasquala dokázal ještě před přestávkou odpovědět Isaac Cofie.

O výhře "Fialek" ale rozhodl dvanáct minut před koncem zápasu Marcelo Larrondo. Fiorentině tak patří v tabulce šesté místo, na pátou příčku zajišťující postup do evropských pohárů ztrácí dva body.

Třetí výhru v řadě zaznamenalo AS Řím, které se po výhře 3:1 nad Janovem, posunulo na sedmou příčku.

Kapitán Francesco Totti dal z penalty 225. gól v soutěži a vyrovnal druhý nejlepší výkon historie, o který se v padesátých letech postaral Švéd Gunnar Nordahl.