Insider vydává knihu Luďka Mádla Kmotr Fotbal

Sport Sport
26. 5. 2013 15:34
Luděk Mádl, uznávaný fotbalový reportér, popisuje skutečné příběhy ze zákulisí, z prostředí velkých byznysmenů, řadových bafuňářů i kmotrů nejpopulárnějšího tuzemského sportu.
Obálka knihy Luďka Mádla Kmotr Fotbal
Obálka knihy Luďka Mádla Kmotr Fotbal | Foto: Sport

Je zelená jako tráva a šťavnatá jak historky z dob Ivana Horníka. Kniha s názvem „Kmotr Fotbal“ vychází v těchto dnech v edici Insider.

Luděk Mádl, uznávaný fotbalový reportér, popisuje skutečné příběhy ze zákulisí, z prostředí velkých byznysmenů, řadových bafuňářů i kmotrů nejpopulárnějšího tuzemského sportu. Vyprávění očitých svědků dokazuje, jak málo se toho od dob největší úplatkářské aféry kolem „Ivánka“ Horníka změnilo: osoby a obsazení jen zčásti, metody vůbec.

Kmotr Fotbal je už druhým edičním počinem Insideru, první knihou byl Spis Rath od Sabiny Slonkové.

Křetínského taška, ale zdaleka nejen ta

Zčásti jde v Mádlově knize vlastně o totéž, o co v případě politika ČSSD. Také tady hrají svou roli úplatky, nebo přinejmenším podezření, že se s nimi „tak nějak počítá“. Luděk Mádl načasoval svou knihu na období, kdy si fotbal volí nového šéfa, ale kdy také končí další ročník první ligy, do kterého zasáhla známá aféra nazvaná Křetínského taška. Ale nejde zdaleka jen o poslední rok a jen o Peltu a Křetínského.

Žebříček Top 50

Kmotr Fotbal ukazuje skutečné mocné českého fotbalu přímo v akci. Součástí knihy je také žebříček 50 nejvlivnějších lidí v tuzemské kopané a tři velké rozhovory: s majitelem Sparty Danielem Křetínským, jeho protivníkem z plzeňské Viktorky Tomášem Paclíkem a s mužem, „jehož jméno se nevyslovuje“, abychom použili autorova slova – s Romanem Berbrem.

Kniha Kmotr Fotbal o 190 stranách je už k dostání u všech dobrých knihkupců. Koupit si ji můžete také v e-shopu deníku Insider (ZDE).

Facebooková stránka autora knihy: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 58 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy