Insider vydává knihu Luďka Mádla Kmotr Fotbal

Sport Sport
26. 5. 2013 15:34
Luděk Mádl, uznávaný fotbalový reportér, popisuje skutečné příběhy ze zákulisí, z prostředí velkých byznysmenů, řadových bafuňářů i kmotrů nejpopulárnějšího tuzemského sportu.
Obálka knihy Luďka Mádla Kmotr Fotbal
Obálka knihy Luďka Mádla Kmotr Fotbal | Foto: Sport

Je zelená jako tráva a šťavnatá jak historky z dob Ivana Horníka. Kniha s názvem „Kmotr Fotbal“ vychází v těchto dnech v edici Insider.

Luděk Mádl, uznávaný fotbalový reportér, popisuje skutečné příběhy ze zákulisí, z prostředí velkých byznysmenů, řadových bafuňářů i kmotrů nejpopulárnějšího tuzemského sportu. Vyprávění očitých svědků dokazuje, jak málo se toho od dob největší úplatkářské aféry kolem „Ivánka“ Horníka změnilo: osoby a obsazení jen zčásti, metody vůbec.

Kmotr Fotbal je už druhým edičním počinem Insideru, první knihou byl Spis Rath od Sabiny Slonkové.

Křetínského taška, ale zdaleka nejen ta

Zčásti jde v Mádlově knize vlastně o totéž, o co v případě politika ČSSD. Také tady hrají svou roli úplatky, nebo přinejmenším podezření, že se s nimi „tak nějak počítá“. Luděk Mádl načasoval svou knihu na období, kdy si fotbal volí nového šéfa, ale kdy také končí další ročník první ligy, do kterého zasáhla známá aféra nazvaná Křetínského taška. Ale nejde zdaleka jen o poslední rok a jen o Peltu a Křetínského.

Žebříček Top 50

Kmotr Fotbal ukazuje skutečné mocné českého fotbalu přímo v akci. Součástí knihy je také žebříček 50 nejvlivnějších lidí v tuzemské kopané a tři velké rozhovory: s majitelem Sparty Danielem Křetínským, jeho protivníkem z plzeňské Viktorky Tomášem Paclíkem a s mužem, „jehož jméno se nevyslovuje“, abychom použili autorova slova – s Romanem Berbrem.

Kniha Kmotr Fotbal o 190 stranách je už k dostání u všech dobrých knihkupců. Koupit si ji můžete také v e-shopu deníku Insider (ZDE).

Facebooková stránka autora knihy: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Někteří zemědělci na protest vyjedou na silnice. Vadí jim změny v nastavení dotací

Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR vyzvaly zemědělce, aby ve čtvrtek na protest proti změnám v nastavení dotací vyjeli se svou technikou na silnice v Česku. Ve středu to uvedli na společné tiskové konferenci. Změny v dotační politice podle organizací nespravedlivě zvýhodnily malé zemědělce. Znovu varovaly před tím, že změny mohou vést k vyšším cenám potravin, snížení pestrosti krajiny, soudním sporům a arbitrážím.

Agrární komora, která sdružuje hlavně větší zemědělské podniky, svolala protest proti návrhu ministerstva zemědělství na vyplácení dotací pro roky 2023 až 2027 už minulý týden. Před úřadem vlády se v úterý sešlo několik tisíc lidí. Resort vedený ministrem Zdeňkem Nekulou (KDU-ČSL) po jednání vládní koaliční rady návrh upravil. Přímé platby zemědělcům tak už nemají mít omezení pro velké podniky, menší farmáři z nich ale dostanou větší podíl. Klesnout má maximální výše investiční dotace. Nekula opakovaně uvedl, že nová pravidla vyrovnávají podmínky dotací dosud vychýlené ve prospěch velkých zemědělských podniků.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Evropská komise strhne Polsku miliony z fondů, promeškalo čas k zaplacení pokuty za Turów

Polsko promeškalo první lhůtu k zaplacení pokuty za pokračování těžby v hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Evropská komise proto nyní vyhodnotí, ze kterých fondů pokutu v řádu desítek milionů eur Varšavě strhne. Oznámil to ve středu mluvčí unijní exekutivy. Polsko s odkazem na ekonomické a energetické zájmy odmítá důl uzavřít a pokutu platit nehodlá.

Soudní dvůr EU loni v květnu na základě české žaloby nařídil Polsku, aby provoz Turówa kvůli jeho možnému dopadu na životní prostředí a zdraví lidí zastavilo až do vydání konečného rozsudku. Tomu se Varšava ale odmítla podřídit, za což jí soud v září uložil pokutu ve výši půl milionu eur (12,2 milionu korun) denně. Polská vláda dostala po počáteční komunikaci s komisí již dvě výzvy k zaplacení pokuty, přičemž u první z nich vypršela lhůta v úterý.

"Komise nyní identifikuje vhodnou platbu, z níž bude moci provést kompenzaci," řekl novinářům mluvčí Balázs Ujvari. Brusel pak uvědomí Varšavu, která bude mít deset dní na vyjádření. Poté částku strhne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy