Hrdina Sparty Čech: Nevyřadit Žižkov? To by byla ostuda

FOTO Ivánek znovu na Žižkově. Horník se vrátil na místo činu
Ivan Horník znovu na Žižkově! Nechvalně proslulého funkcionáře zachytil na stadionu při utkání Poháru České pošty proti Spartě fotograf Aktuálně.cz.
Že by "Ivánek" sháněl nové angažmá. V únoru se po trestu za korupci vrátil k fotbalu, jenže v třetiligovém Chomutově vydržel jen půl roku.
"Pokud něco dělám, tak s plným nasazením. Obdobné zanícení očekávám od spolupracovníků. Když ale vidím, že chybí dobrá vůle a pracovitost a převládají řeči, končím," řekl Horník o svém konci v Chomutově.
Připomeňme si jednu z hlášek z telefonních odposlechů, kterými Ivan Horník proslul: Von ti Puček jako nic neřek, jo? - Von mi řek: 'Jo ty si mluvil s Jardou, jo? No, todleto, támdleto.' Já sem říkal: 'Já sem mluvil s ním akorát po telefoně, a takže jsem nevim, a říkám, mně to nevadilo, stejně bych musel dát do toho.' A von říkal: 'No žádná sláva to neni.' Ale já sem nevěděl žádnou částku a nic!
Foto: CPA - Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
31. 10. 2012 18:49
Sparta ve 3. kole poháru vyřadila na penalty Žižkov.

Praha - Jakoby se spojily okřídlené pověry a klišé, že derby a pohárová utkání popírají papírové předpoklady o favoritech a outsiderech.

Žižkov dokázal ve 3. kole Poháru České pošty proti Spartě dohnat jednobrankovou ztrátu, kterou nabral na začátku utkání, v dalším průběhu byl v zakončení nebezpečnější a jeho postupovým nadějím učinil přítrž až nepovedený penaltový rozstřel. Žižkovští se ze šesti exekucí mýlili třikrát, zatímco sparťané dvakrát.

"S výsledkem 1:1 a hrou jsme spokojeni. Sparta sice byla více na balonu, ale více šancí jsme měli my. Penalty už jsou loterie. My jsme je nezvládli, naopak soupeř ano," vyznal se ze smíšených pocitů kouč Viktorie Roman Nádvorník.

Jeho sparťanský protějšek Vítězslav Lavička mohl být spokojen především s postupem. "Základní cíl jsme splnili, přestože to bylo až na penalty. Herně jsme však čekali víc a chtěli jsme zápas rozhodnout v normální hrací době," řekl trenér Letenských.

Trénink penalt se vyplatil

Jakoby někde v podvědomí možnost penaltového rozstřelu tušil, protože sparťané dnes a včera pokutové kopy trénovali. "Ne, že bychom to přivolávali, ale nechtěli jsme nic podcenit," přiznal Lavička.

Hrdinou dramatického vyvrcholení se stal brankář Marek Čech, který ze šesti žižkovských pokusů chytil hned tři.

"Marka znám dlouhou dobu a vím, že penalty chytat umí. Dneska nám hodně pomohl," chválil Čecha Lavička.

Sparťanům pomohla i sebedůvěra

Ten se v soutěžním utkání postavil do brány vůbec poprvé a potvrdil, že je stále připraven. Přestože během zápasu si žádný zákrok nepřipsal, při rozstřelu zářil.

"Věřil jsem si, že nějakou penaltu chytnu. I když jsem nečekal, že jich bude potřeba chytnout tři," líčil Čech. "Kdybychom nepostoupili dál a vypadli hned v první zápase, byla by to velká ostuda, protože Sparta chce jít v poháru co nejdál."

Čechovi se vyplatilo, že u některých žižkovských pokusů zůstal uprotřed brány. Hned tři domácí pokusy (Mareš, Sloboda a Surynek) totiž mířily právě tam. "Kdyby to kopli šestkrát do šibenice, tak bych s tím asi těžko něco dělal. Dali mi šanci a já ji využil," těšilo Čecha.

Zatímco Lavička uvedl, že jeho svěřenci, byť často mladí a nezkušení, si na penalty věřili, Nádvorník přiznal obavy některých svých hráčů. "Naši hráči na ně moc jít nechtěli. Penalty jsou hodně o psychice a v daný moment si na ně hráči asi tolik nevěřili. Nakonec se to pak projevilo. Na straně Čecha byl větší klid než u našich hráčů."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy