Hotovo! I přes ztrátu Bulharů se Češi na MS opět nepodívají

FOTO Kopyto Mucha, radost Belgičanů i kanonáda 'Tulipánů'
Jako první si dnes účast na světovém šampionátu zajistily "mladé pušky" z Belgie. Ta má nyní k dispozici možná nejtalentovanější výběr v historii a jeden z nejslibnějších v Evropě. O postupový triumf v Chorvatsku se postaral mladý urostlý bijec Romelu Lukaku, který své reprezentační konto rozšířil ve dvaceti letech již na pět přesných zásahů.
Naopak chorvatské stálice Čorluka (vlevo) a Kranjčar měly o čem přemýšlet.
Chorvaté totiž porážkou ztratili šanci na první místo ve skupině A, jistota baráže pro ně budiž jen slabou náplastí. To Lukaku společně s Witselem mohli slavit.
A nejen oni, v radostném objetí si užívali historický postup na MS další mladíci Bakkali a Benteke (vpravo).
11. 10. 2013 22:44
Fotbalisté Bulharska v rámci kvalifikace na MS v Brazílii v Arménii jen remizovali 1:1, poslední zbytky nadějí Čechů potopily výhry Islandu a Švýcarska ve skupině E.

Jerevan - Českým fotbalovým reprezentantům už nezbyla ani poslední jiskra neděje na postup do baráže v kvalifikaci na MS v Brazílii. A to přesto, že vyhráli na Maltě 4:1, online z utkání jste mohli sledovat ZDE.

Přitom jim nahrálo, že fotbalisté Bulharska dohrávali v Arménii o devíti a po gólu v 87. minutě prohráli 1:2. Dánové pak s Itálií hráli 2:2.

Ani případná výhra v Bulharsku už nic neřeší

Češi by tak teoreticy mohli být druzí ve skupině, kdyby vyhráli v Bulharsku a Dánové doma v úterý neporazili outsidera z Malty. Ale všechny tyto teorie už je zbytečné rozvíjet.

Už teď je totiž jisté, že i kdyby nakrásně skončili Pešiceho svěřenci druzí ve skupině, měli by v porovnání s ostatními aspiranty baráže ze druhých příček jiných tabulek nejhorší bodovou bilanci.

O tom definitivně rozhodla ve skupině E výhra Islandu nad Kyprem 2:0. Do baráže přitom postoupí jen osm nejlepších celků z druhých pozic skupin evropských kvalifikací.

Jistotu mají také Belgie, Švýcarsko a Německo

Třetím evropským postupujícím celkem na světový šampionát jsou fotbalisté Belgie. Účast v Brazílii jim zajistila výhra 2:1 v Chorvatsku, po níž s předstihem vyhráli kvalifikační skupinu A. Stejný výsledek uhrálo Švýcarsko v Albánii a vyhrálo skupinu E, Již v září na závěrečný turnaj prošly Itálie a Nizozemsko.

Německu stačil podobně jako Belgii k postupu jediný bod, ale tým trenéra Joachima Löwa v Kolíně nad Rýnem neponechal nic náhodě. První branku do sítě Irska zaznamenal už ve 12. minutě Sami Khedira, v 58. minutě zvýšil André Schürrle a v nastaveném čase uzavřel skóre další záložník Mesut Özil.

Arméni šli do vedení jako první

Poprvé šli do vedení v Arménii domácí, když přímý kop po faulu bulharského Bodurova, který rozhodčí zároveň ocenil červenou kartou, proměnil Özbilis. Hosté se ale ani v deseti nenechali zahanbit, a dokonce vyrovnali. V 61. minutě Popov rovněž ze standardní situace technickou střelou rozvlnil síť.

Jenže hned na to se musel s utkáním rozloučit i Djakov, který dostal druhou žlutou, a to už měli hosté těžké. Arménie měla velkou herní převahu a v 87. minutě ji také zúročila gólem. Trefil se Movsisjan.

Utkání kvalifikace na MS 2014 ve fotbale:

Skupina A:

Záhřeb: Chorvatsko - Belgie 1:2 (0:2)

Branky: 83. Kranjčar - 15. a 38. Lukaku. Rozhodčí: Webb (Angl.).

Cardiff: Wales - Makedonie 1:0 (0:0)

Branka: 67. Church. Rozhodčí: Balijan (Arm.).

Jerevan: Arménie - Bulharsko 2:1 (1:0)

Branky: 45.+1 Özbiliz, 87. Movsisjan - 61. Popov. Rozhodčí: Brych (Něm.). ČK: 45. Bodurov, 63. Djakov (oba Bulh.).

Arménie: Berezovskij - Hovhanisjan, Arzumanjan (13. Aleksanjan), Mchojan, Hajrapetjan - Mchitarjan, Mkrtčjan - Özbiliz (54. Pizzelli), Sarkisov (90. Manojan), Kazarjan - Movsisjan.

Bulharsko: Stojanov - J. Minev, Ivanov, Bodurov, Zanev - Gadžev, Djakov - Manolev (59. Tonev), G. Milanov (76. Christov), Popov - Gargorov (69. Zlatinski).

Dánsko - Itálie 2:2 (1:1)

Branky: 45+1. Bendtner, 78. Bendtner – 28. Osvaldo, 90+1. Aquilani

Dánsko: Andersen - Jacobsen, Bjelland, Agger, Boilesen - Kvist, Zimling (82. Andreasen) - Krohn-Dehli, Eriksen, Braithwaite (46. Larsen) - Bendtner (84. Makienok).

Itálie: Buffon - De Silvestri, Ranocchia, Chiellini, Balzaretti - Marchisio (68. Aquilani), Montolivo (82. Gilardino) - Diamanti (77. Cerci), Motta, Candreva - Osvaldo.

Skupina C:

Kolín nad Rýnem: Německo - Irsko 3:0 (1:0)

Branky: 12. Khedira, 58. Schürrle, 90.+2 Özil. Rozhodčí: Gumienny (Belg.).

Solna: Švédsko - Rakousko 2:1 (0:1)

Branky: 56. M. Olsson, 86. Ibrahimovic - 29. Harnik. Rozhodčí: Cakir (Tur.). ČK: 90. Arnautovic (Rak.).

Tórshavn: Faerské ostrovy - Kazachstán 1:1 (1:0)

Branky: 41. Hansson - 55. Finončenko. Rozhodčí: Muntean (Mold.).

Tallinn: Estonsko - Turecko 0:2 (0:1)

Branky: 22. Bulut, 47. Yilmaz. Rozhodčí: Rizzoli.

Andorra la Vella: Andorra - Rumunsko 0:4 (0:1)

Branky: 41. Keseru, 53. Stancu, 62. Torje z pen., 85. Lazar. Rozhodčí: Klossner (Švýc.).

Amsterodam: Nizozemsko - Maďarsko 8:1 (4:0)

Branky: 16., 44. a 53. Van Persie, 25. Strootman, 38. Lens, 65. vlastní Devecseri, 71. Van der Vaart, 90. Robben - 47. Dzsudzsák z pen. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Tirana: Albánie - Švýcarsko 1:2 (0:0)

Branky: 89. Salihi z pen. - 47. Shaqiri, 78. Lang. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

Maribor: Slovinsko - Norsko 3:0 (2:0)

Branky: 13., 15. a 49. Novakovič. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

Reykjavík: Island - Kypr 2:0 (0:0)

Branky: 60. Sigthórsson, 76. Sigurdsson. Rozhodčí: Vad (Maď.).

Skupina F:

Baku: Ázerbájdžán - Severní Irsko 2:0 (0:0)

Branky: 58. Dadasov, 90.+5 Šukurov. Rozhodčí: De Marco (It.). ČK: 90.+4 Evans (Sev. Ir.).

Lucemburk: Lucembursko - Rusko 0:4 (0:3)

Branky: 9. Samedov, 39. Fajzulin, 45.+2 Glušakov, 73. Keržakov. Rozhodčí: Studer (Švýc.).

Lisabon: Portugalsko - Izrael 1:1 (1:0)

Branky: 27. Ricardo Costa - 85. Ben Basat. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

Vilnius: Litva - Lotyšsko 2:0 (1:0)

Branky: 7. Černych, 68. Mikoliunas. Rozhodčí: Reinert (Faer. ostr.).

Skupina G:

Pireus: Řecko - Slovensko 1:0 (1:0)

Branka: 44. vlastní Škrtel. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

Zenica: Bosna a Hercegovina - Lichtenštejnsko 4:1 (4:0)

Branky: 27. a 39. Džeko, 34. Misimovič, 38. Ibiševič - 61. Hasler. Rozhodčí: Liesveld (Niz.).

Skupina H:

Kišiněv: Moldavsko - San Marino 3:0 (0:0)

Branky: 59. a 89. Sidorenko, 55. Frunza. Rozhodčí: Rozados (And.)

Londýn: Anglie - Černá Hora 4:1 (0:0)

Branky: 48. Rooney, 62. vlastní Boškovič, 78. Townsend, 90.+3 Sturridge z pen. - 71. Damjanovič. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Charkov: Ukrajina - Polsko 1:0 (0:0)

Branka: 64. Jarmolenko. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

1. Anglie 9 5 4 0 29:4 19
2. Ukrajina 9 5 3 1 20:4 18
3. Černá Hora 9 4 3 2 16:12 15
4. Polsko 9 3 4 2 18:10 13
5. Moldavsko 9 2 2 5 7:15 8
6. San Marino 9 0 0 9 1:46 0