Horváth do třetí ligy. Kromě Plzně bude hrát i za Domažlice

Sport Sport
27. 10. 2014 11:49
Záložník Pavel Horváth bude na podzim nastupovat kromě Plzně také za třetiligové Domažlice.
V Plzni na Pavla Horvátha většinou zbývá jen lavička, a tak se rozhodl hrát také za třetiligové Domažlice
V Plzni na Pavla Horvátha většinou zbývá jen lavička, a tak se rozhodl hrát také za třetiligové Domažlice | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pouhých 98 minut - takový čas odehrál Pavel Horváth letos na podzim za Plzeň v Synot lize.

A možná i proto, že jde o jeho poslední sezonu kariéry, prosedět na lavičce ji nechce. Proto se s vedením Viktorie domluvil na střídavém startu v Domažlicích. Informaci přinesl jako první deník sport.cz.

"Pavel Horváth by měl s domažlickými fotbalisty odehrát tři zápasy. K dispozici trenéru Purkartovi bude již v úterním odloženém zápasu v Zápech. Jiskra hraje všechna tato utkání venku, je tak otázka, zda se Pavel objeví i na domažlickém trávníku," stojí v prohlášení Domažlic na klubovém webu.

Podle Plzně je však zatím dohoda jen na jedno utkání, o dalším Horváthově působení v Domažlicích se pak bude teprve jednat podle aktuální situace. "Jde o další krok v rámci návratu Pavla Horvátha po zranění. Nyní odehrál dva zápasy za juniorku a teď se zvolila varianta ČFL. Jak to bude dál, se teprve uvidí, zatím je dohoda na jedno utkání. Může se klidně stát, že Pavel v sobotu nastoupí proti Spartě," řekl tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár.

K úvodnímu utkání Plzně v Příbrami sice Horváth nastoupil od začátku, ovšem poté se zranil a po vyléčení nártu jej trenér Miroslav Koubek poslal do hry jen na osm minut v Brně. V dalších třech zápasech se už na hřiště nedostal. Jeho nástupci mají formu a Plzni to šlape, Koubek nemá důvod sehranou sestavu obměňovat.

Přestože je devětatřicetiletý záložník, který chce po sezoně ukončit kariéru, se svou méně vytěžovanou rolí smířen, pouze vysedávat na lavičce nechce. Proto projevil zájem o to, aby mohl hrát také za třetiligové Domažlice, které jsou plzeňskou farmou. Management Viktorie proti jeho žádosti nic nenamítal, a tak se zkušený matador bude do konce podzimu objevovat také v ČFL.

První zápas jej čeká už v úterý odpoledne v Zápech, předtím absolvuje s mužstvem jeden trénink. Podobně by to mělo probíhat také v případě dalších duelů. Ve zbytku týdne bude Horváth jako obvykle s týmem Plzně.

 

Právě se děje

Další zprávy