reklama
 
 

Horváth: Můj gól? Nechytatelně roztočený balón

21. 9. 2012
Foto: CPA - Eduard Erben
Pavel Horváth si ani nevzpomíná, kdy dal naposledy gól hlavou. Moc jich ale za kariéru nebylo.

Plzeň - I se dvěma zraněnými hráči v sestavě fotbalisté Plzně slavili první tři body v Evropské lize po výhře 3:1 nad portugalskou Coimbrou. 

Oba marodi ještě k tomu skórovali a byli klíčovými muži zápasu. Kapitán Pavel Horváth hrál s bolavým lýtkem, útočník Michal Ďuriš se zlomeným prstem na noze.

Horváthovo vyrovnání na 1:1 bylo navíc pro něj poněkud kuriózně hlavou.

"Těch jsem dal za kariéru tak maximálně čtyři nebo pět. Dohromady bych je nedal," smál se po zápase plzeňský špílmachr.

Samotnou gólovou situaci popsal s nadhledem sobě vlastním. "Přiznám se, že jsem ten gól úplně neviděl. Věděl jsem, že ta má hlavička za moc nestojí, tak jsem se zase rozběhl směrem na vlastní půlku."

Horváth: Chtělo to ještě o dva góly víc

Soupeř si ale stěžoval u rozhodčího, že gól padl neregulérně. "Kuba tam šel do souboje s brankářem. Jestli mu tam sáhl nějak rukama, to nevím. Spíš to byl ode mě takový kroucený balón, že není divu, že mu vypadl z rukavic," přidal další vtípek Horváth.

Kapitánovu hypotézu potvrdil i Jakub Hora. "Šel jsem, myslím, že čistě, do souboje s gólmanem a on neudržel míč v ruce. Byla to prostě chyba brankáře. Nijak jsem to netečoval, takže to je Pavlův gól." 

Další gól přidal Ďuriš a po něm ještě jeden Rajtoral. Plzeň tak nakonec přehrála portugalský celek i výsledkově.

"Čekal jsem, že budou víc kousat. My jsme ovšem měli jít do vedení už v první půli, kdy jsme měli spoustu šancí. A ne naopak prohrávat. Ten zápas bychom pak dohrávali úplně jinak. V konečném součtu by si to ještě aspoň gól nebo dva navíc zasloužilo," řekl Horváth.

Ďuriš: Prst už pak bolel nesnesitelně

S jeho startem v utkání to bylo před zápasem hodně nahnuté. Bolavé lýtko stále zlobí.

"Vypadá to, že bude zlobit už třetí týden v kuse. Ještě dneska dopoledne jsem nebyl rozhodnutý. Přišel jsem na stadion dřív, abych si zkusil starty a rychlé brzdy. Nějak to prostě šlo," popsal okolnosti lídr Viktorie. 

Podobně na tom byl i Ďuriš, který se zlomeným prstem na noze laboruje od reprezentační přestávky. Nahradil v sestavě dalšího slovenského maroda Marka Bakoše.

"Rozhodl jsem se hned po dnešním tréninku, kdy Marek prohlásil, že to s tou jeho nohou nepůjde. Zkusil jsem si nazout kopačky a nebolelo to tolik, tak jsem do toho šel," přiznal Ďuriš.

V 75. minutě už ho ale na hřišti nahradil Martin Fillo. "Hrál jsem sice pod nějakými léky, ale pak už se ta bolest nedala vydržet a musel jsem dolů." řekl slovenský útočník. 

autor: Miroslav Harnoch | 21. 9. 2012

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama