Hložek poslal Leverkusen do osmifinále poháru, Bayern senzačně vypadl v Saarbrückenu

Aktualizováno 1. 11. 2023 22:55
Gól Adama Hložka poslal fotbalisty Leverkusenu do osmifinále Německého poháru. Vedoucí celek bundesligové tabulky se na hřišti třetiligového Sandhausenu dlouho trápil, v 85. minutě se však prosadil jednadvacetiletý český útočník a zajistil hostům vedení 3:2. Výhru Bayeru pak ještě zvýraznil dvěma góly Amine Adli.
Adam Hložek.
Adam Hložek. | Foto: Reuters

V brance Leverkusenu nastoupil Matěj Kovář, oba góly dostal v úvodu druhé půle. Útočník Patrik Schick se na tréninku před pohárovým duelem zranil a kvůli problémům s lýtkem by měl chybět tři týdny. Trenér Xabi Alonso poslal do hry řadu obvyklých náhradníků, přesto jeho svěřenci vyhráli devátý soutěžní zápas za sebou.

Nečekaně už ve 2. kole se s domácí pohárovou soutěží rozloučil Bayern Mnichov. Bavorský velkoklub prohrál 1:2 na hřišti třetiligového Saarbrückenu. O postupu outsidera rozhodl gól Marcela Gause, který překonal brankáře Manuela Neuera v šesté nastavené minutě. Bayern navíc přišel o obránce Matthijse de Ligta, který si už v úvodním poločase poranil koleno.