Historický transfer zřejmě padl. Trézéguet si přestup do Slavie na poslední chvíli rozmyslel

Jiří Škuba Jiří Škuba
11. 7. 2018 15:23
Už to vypadalo na hotovou věc: egyptská hvězda Trézéguet přestoupí za 5,9 milionu eur do Slavie. Jenže třiadvacetiletý záložník na poslední chvíli cuknul.
Mahmúd Hasan (vpravo)
Mahmúd Hasan (vpravo) | Foto: ČTK

Praha - Už byl v Praze, už mířil na lékařskou prohlídku, přesto egyptský fotbalista Mahmúd Hasan, který hraje pod přezdívkou Trézéguet, do Slavie asi nezamíří. Aktuálně.cz o tom informovaly zdroje blízké vedení klubu.

Pro třiadvacetileté křídlo, účastníka letošního mistrovství světa v Rusku, byla v Edenu připravena čtyřletá smlouva, Slavia byla za transfer ochotna zaplatit turecké Kasimpase 150 milionů korun. Z historického přestupu však na poslední chvíli pravděpodobně sešlo, mladý Egypťan svůj příchod do Prahy odložil.

"Stále jsem hráčem Kasimpasy. Nejsem si jistý, zda odejdu, nebo zůstanu. Nechávám otevřené všechny možnosti," citoval turecký server kingfut.com Hasana.

Přitom ještě před polednem to vypadalo na úspěšný konec. Turecká média, televize Aspor a server Kralspor, už informovaly o tom, že Hasan odjel na zdravotní prohlídku do Prahy, kde měl podepsat smlouvu.

Server futbalarena.com dokonce citoval viceprezidenta Kasimpasy Hasana Hilmiho Öksüze, podle něhož "Slavia v dopise potvrdila, že zaplatí 5 milionů eur, a hráč odjel na zdravotní prohlídku".

O třiadvacetiletého Hasana v poslední době silně usiloval přední turecký klub Galatasaray Istanbul. 

Odchovanec káhirského celku Al Ahlí zamířil v roce 2015 do Anderlechtu Brusel nejprve na hostování a následně na přestup. V Belgii si zahrál i na hostování v Mouscronu. V uplynulé sezoně hostoval v Kasimpase, kde v 29 zápasech nastřílel 14 branek. Turecký celek s ním byl natolik spokojený, že uplatnil opci ve výši dva miliony eur.

Z Hasana se stala i důležitá postava egyptské reprezentace, za kterou odehrál 29 zápasů a dal dva góly. V základní sestavě nastoupil i ve všech třech zápasech na mistrovství světa.

 

Právě se děje

Další zprávy