Sparta na závěr soustředění porazila ruskou Samaru, Plzeň vyhrála i pošesté

Aktualizováno 10. 7. 2018 19:44
Výhru slaví rovněž Plzeň, která ve Westendorfu porazila Innsbruck 2:0.
Sparta příprava: Benjamin Tetteh
Sparta příprava: Benjamin Tetteh | Foto: Milan Kammermayer

Wels - Fotbalisté pražské Sparty na závěr soustředění v Rakousku porazili Samaru 2:1. O výhře letenského celku nad nováčkem ruské ligy rozhodl necelé tři minuty před koncem střídající srbský záložník Vukadin Vukadinovič.

Sparta začala dobře a už ve druhé minutě vedla. Po faulu na jednu z letních posil Rumuna Alexandrua Chipciua se z penalty prosadil Tal Ben Chaim. Poté trefil Ristič břevno a soupeř v 29. minutě srovnal, poté co se po kličce gólmanovi prosadil Denis Tkačuk.

Dvacet minut před koncem stálo pro změnu štěstí při Pražanech, protože agilní Tkačuk z přímého kopu napálil břevno. Naopak na druhé straně po Pulkrabově přihrávce skóroval Vukadinovič a rozhodl.

Sparta si připsala v přípravě první výhru po třech zápasech a napravila předešlou porážku 1:2 s Českými Budějovicemi. V sobotu čeká pátý tým uplynulé ligové sezony domácí generálka na vstup do nového ročníku s polským Lubinem.

Fotbalisté Plzně vyhráli i šestý zápas letní přípravy, navíc popáté neinkasovali. Úřadující ligový mistr dnes porazil Innsbruck 2:0 a ani v druhém utkání na soustředění v Rakousku nedostal gól.

Plzeň byla proti nováčkovi rakouské ligy většinu času aktivnější a do vedení šla ve 14. minutě, kdy se po centru od Jana Kovaříka hlavou prosadila jedna z letních posil Ubong Ekpai.

Po hodině hry plzeňský trenér Pavel Vrba hromadně prostřídal tým a na trávník se dostala i nejčerstvější posila Pavel Bucha. Další z čerstvých hráčů Milan Petržela deset minut před koncem z individuální akce přidal druhý gól.

"Velice zajímavý zápas. Soupeř nás hodně napadal, hrál ve třech vzadu, což je trochu zvláštní na naše poměry. Celkem jsme zvládli zápas bez problémů. Mohli jsme dát i víc branek, soupeř se prakticky nedostal do šance. Takže spokojenost," uvedl pro klubový web asistent trenéra Dušan Fitzel.

Viktoria v přípravě dosud inkasovala jen při výhře 4:3 nad druholigovými Českými Budějovicemi. V sobotu Západočeši v posledním duelu v Rakousku odehrají generálku na start nové sezony s Dynamem Kyjev.