28. 2. 2010 19:50
Schalke - Dortmund 2:1, Hertha- Hoffenheim 0:2
Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný | Foto: Hertha Berlín

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov se probojovali do čela tabulky německé ligy o dva body před Leverkusen, když v 24. kole doma porazili Hamburk 1:0.

Protáhli tak svou ligovou neporazitelnost již na 17 zápasů za sebou. Přitom právě Hamburk je posledním týmem, kterému se Bayern podařilo v lize pokořit.

Bayern v minulém kole remízou s Kolínem nad Rýnem přišel o úctyhodnou sérii 14 výher v soutěžních zápasech. Proti Hamburku se však vrátil na vítěznou vlnu a to zásluhou Francka Ribéryho.

Francouzská hvězda sice dosud v sezoně tápala, ale dnes svým třetím gólem zařídila Bayernu cenné vítězství. Dvanáct minut před koncem předvedl samostatnou akci a střelou ze 14 metrů nedal hostujícímu brankáři šanci.

Celé utkání v dresu Hamburku odehrál David Rozehnal, další Čech David Jarolím hřiště opustil osm minut před koncem.

Také druhý dnešní zápas skončil výsledkem 1:0, když v souboji dlouho se trápících týmů vyhrál Wolfsburg na hřišti Hannoveru. O jediný gól se rovněž v 78. minutě postaral Misimovič. Hannover prohrál podeváté za sebou a na vítězství čeká v lize již 13 zápasů.

Nic na tom nezměnil ani Jiří Štajner, který hrál za domácí do 67. minuty. Zraněný Jan Šimůnek za hosty nenastoupil.

Hertha doma znovu nevyhrála

Fotbalisté poslední Herthy Berlín s brankářem Jaroslavem Drobným a obráncem Romanem Hubníkem v sestavě prohráli ve 24. kole bundesligy s Hoffenheimem na svém stadionu 0:2 a doma nezvítězili od úvodního srpnového dějství.

První gól vstřelil deset minut před koncem poločasu senegalský útočník Demba Ba, vedení pojistil v druhé minutě nastaveného času nejlepší střelec hostů Ibiševič.

Fotbalisté Leverkusenu remizovali 0:0 s Kolínem a v pořadí 24. zápasem bez prohry od začátku sezony stanovili nový rekord bundesligy.

Trenér Bayeru Jupp Heynckes tak překonal svůj vlastní rekord, který držel od sezony 1988/1989 s Bayernem Mnichov.

Schalke přehrálo v derby Dortmund

Fotbalisté Schalke porazili svého největšího rivala z Dortmundu 2:1 a pojistili si třetí místo v tabulce. Borussia zůstala pátá.

Hosté přitom rozehráli 135. derby lépe a díky Sahinovi, jenž dvě minuty po přestávce proměnil pokutový kop, se dostali do vedení.

V 66. minutě ovšem vyrovnal hlavou obránce Höwedes a sedm minut před koncem se trefil podruhé v sezoně Rakitič a rozhodl. V dresu vítězů se na trávník nedostal novopečený český reprezentant Jan Morávek, jenž zůstal na lavičce.

Schalke se díky vítězství před 61.673 diváky přiblížilo na jeden bod druhému Bayernu. Čtvrtý Hamburk je o osm bodů zpět.

Šimák Mohuči k bodům nepomohl

Poprvé v lize prohrál na svém stadionu nováček z Mohuče, který podlehl Brémám 1:2. Utkání poznamenala 14. minuta, ve které byl vyloučen domácí záložník Heller.

Naštvaný Jan Šimák opouští hřiště po tom, co byl proti Dortmundu vyloučen
Naštvaný Jan Šimák opouští hřiště po tom, co byl proti Dortmundu vyloučen | Foto: Reuters

Skóre otevřel po půlhodině hry záložník Werderu Borowski, ale domácí vyrovnali těsně před přestávkou zásluhou útočníka Bancého.

Pět minut po změně stran rozhodl střídající obránce Prödl. Poslední čtvrthodinu odehrál v domácí záloze Jan Šimák, jeho spoluhráč Filip Trojan zůstal na lavičce náhradníků.

Perfektní střeleckou formu prokázal stuttgartský útočník Cacau, který dvěma brankami rozhodl o výhře nad Frankfurtem.

Osmadvacetiletý Němec s brazilskými kořeny, který v posledních třech soutěžních zápasech dal už sedm gólů, otočil výsledek na 1:2 v posledních čtyřech minutách první půle.

Schalke - Dortmund 2:1
Branky: 66. Höwedes, 83. Rakitič - 47. Sahin z pen.

Bochum - Norimberk 0:0

Hertha Berlín - Hoffenheim 0:2
Branky: 35. Ba, 90.+2 Ibiševič

Mohuč - Brémy 1:2
Branky: 45. Bancé - 31. Borowski, 50. Prödl

Mönchengladbach - Freiburg 1:1