Bayern po devíti výhrách ztratil body, Cacau dal 4 góly

21. 2. 2010 20:50
Norimberk - Bayern 1:1, Dortmund - Hannover 4:1
Ivica Olič z Bayernu se raduje z gólu
Ivica Olič z Bayernu se raduje z gólu | Foto: Sport

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov nečekaně remizovali na hřišti předposledního Norimberku 1:1 a přerušili svou devítizápasovou ligovou vítěznou sérii.

Úvodní branku zápasu vstřelil ve 38. minutě mnichovský záložník Müller, cennou remízu zajistil domácímu celku v 54. minutě záložník Gündogan.

Poprvé v sezoně se objevil v sestavě Mohuče Filip Trojan. Záložník, jenž v neděli oslaví 27. narozeniny, měl od letního příchodu z druholigového St. Pauli dlouhodobé problémy s kolenem a dnes odehrál v dresu nováčka při remíze 0:0 s Bochumí úvodních 67 minut.

Na posledních sedm minut na hřiště přišel i jeho český spoluhráč Jan Šimák, který v předchozích zápasech chyběl kvůli zranění stehna.

Útočník Stuttgartu Cacau vstřelil čtyři branky a výrazně se podílel na vysoké výhře 5:1 nad Kolínem. Osmadvacetiletý německý reprezentant tak byl během jediného zápasu střelecky úspěšnější než v předchozím průběhu sezony, když se dosud v lize trefil jen dvakrát.

Cacau zaznamenal čistý hattrick během 25 minut prvního poločasu a čtvrtý zásah přidal čtvrt hodiny před koncem.

Ve svém trápení pokračuje Hannover, který prohrál 1:3 v Dortmundu a už poosmé za sebou v lize nebodoval. Jiří Štajner odehrál v záloze hostů poslední půlhodinu.

Hubník s Drobným pomohli Herthě pomohli k výhře Freiburgu

Fotbalisté Herthy Berlín udělali důležitý krok k záchraně v nejvyšší německé soutěži, když zvítězili na hřišti Freiburgu, který drží poslední nesestupovou pozici. Hertha na něj tak na posledním místě ztrácí již jen čtyři body.

Hertha se mohla opět spolehnout na brankářskou jedničku Jaroslava Drobného, který již před zápasem prohlašoval, že souboj s Freiburgem bude pro berlínský celek klíčovým duelem sezony. Jeho spoluhráči si tato slova vzali k srdci a předvedli povedený výkon.

Ještě do poločasu získali dvoubrankové vedení po zásazích Kolumbijce Ramose a Cicera, po změně stran navíc brazilský záložník svým druhým gólem v zápase definitivně rozhodl.

K udržení čistého konta pomohl Hertě i český stoper Roman Hubník, který nastoupil ke svému druhému zápasu po příchodu ze Sparty.

Fotbalisté Wolfsburgu se po 14 soutěžních zápasech konečně dočkali vítězství. A povedlo se jim to symbolicky v utkání se Schalke, které vede trenér Felix Magath, jenž v minulé sezoně získal s Wolfsburgem senzační titul. O výhru 2:1, která byla první od začátku listopadu, se dvěma góly postaral útočník Grafite.

Podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě Wolfsburg český stoper Jan Šimůnek. Za Schalke hrál od 53. minuty Jan Morávek.

Sobotního zaváhání Bayernu Mnichov nevyužil Leverkusen, když na hřišti Brém jen remizoval 2:2 poté, co vyrovnávací gól inkasoval v poslední minutě. Do čela tabulky se tak vrátil znovu jen zásluhou lepšího skóre. Michal Kadlec hrál za Leverkusen od 66. minuty

Hoffenheim - Mönchengladbach 2:2
Branky: 70. Ibiševič, 89. Eduardo z pen. - 31. Daems z pen., 52. Colautti

Dortmund - Hannover 4:1
Branky: 43. Subotič, 60. vlastní Eggimann, 77. Valdéz, 88. Grosskreutz - 81. Koné

Hamburk - Frankfurt 0:0

Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:5
Branky: 44. Schorch - 13., 31., 38. a 74. Cacau, 70. Pogrebňak

Mohuč - Bochum 0:0

Norimberk - Bayern Mnichov 1:1
Branky: 54. Gündogan - 38. Müller

Freiburg - Hertha Berlín 0:3