Hapal si přál jiné týmy. Kůži ale lacino prodat nehodlá

Ivo Pospíšil
26. 8. 2010 21:10
Žilina se utká s Chelsea, Spartakem a Marseille
Pavel Hapal slaví postup do Ligy mistrů
Pavel Hapal slaví postup do Ligy mistrů | Foto: Reuters

Žilina - Přál si zástupce španělského nebo německého fotbalu. Přání se ale kouči slovenské Žiliny Pavlu Hapalovi nevyplnilo.

Přemožitel pražské Sparty ze čtvrtého předkola Ligy mistrů byl totiž ve čtvrtek nalosován do skupiny F, kde na něj čeká londýnská Chelsea, Spartak Moskva a Olympique Marseille.

Čtěte také:
Los LM: Žilina vyzve Čechovu Chelsea i ruský Spartak
Hapal slavil naplno. A přeje si Real nebo Barcelonu

"Každá skupina by pro nás byla těžká a náročná, vždyť jsme byli ve čtvrtém koši. Jsem trochu zklamaný, protože jsem si přál Barcelonu nebo Real Madrid. Těším se ale také na Chelsea, která už v Žilině dříve hrála," citují stránky Sme.sk kouče Hapala.

V Monaku se navíc drama příliš nekonalo. Skupina G, která si díky účasti AC Milána, Realu Madrid nebo Ajaxu Amsterdam vysloužila přezdívku „skupina smrti", byla už v době, kdy losující Diego Milito držel v ruce cedulku se jménem slovenského klubu, obsazená.  

Čtvrtým celkem se zde stalo francouzské Auxerre.

Žilina je nicméně po Košicích a Artmedii třetím slovenským týmem, který se do milionářské soutěže probojoval. Fanoušci si proto chtějí svou premiérovou účast vychutnat.

"Bude to svátek fotbalu a odměna pro všechny, kteří se Žilinou dokázali vybojovat postup. Spartak Moskva a Olympique Marseille jsou totiž také velké kluby. Čekají nás těžcí soupeři, ale svou kůži lacino neprodáme," slíbil Hapal.

S Chelsea to bude nezapomenutelné, říká Jež

Fakt, že byl los přijat spíše s rozporuplnými pocity, potvrdili i samotní hráči. Možné zklamání ale přeci jen rozehnala vidina zápasů s anglickým mistrem - Chelsea.

"V naší skupině se sešla kvalitní mužstva. Určitě čekám velmi náročné zápasy. Musím se přiznat, že z těchto soupeřů jsem si nejméně přál Spartak Moskva. A z toho, co jsem si přál, jsme nikoho nedostali," přiznal autor jednoho gólu z Letné Tomáš Oravec.

"Topfavoritem bude jednoznačně Chelsea, ale také Marseille a Spartak jsou kvalitní týmy. Už po zápase se Spartou jsem říkal, že by mým snem byla Barcelona. To se ale nepodařilo. Pochopitelně se však těšíme na duely s Chelsea. Hrát na Stamford Bridge, to bude zážitek na celý život. Na to se nezapomíná," dodal i kapitán Róbert Jež.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy