Hapal slavil naplno. A přeje si Real nebo Barcelonu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 8. 2010 12:43
Český trenér dovedl Žilinu k historickému úspěchu
Pavel Hapal
Pavel Hapal | Foto: Reuters

Praha - Přestože teprve před pár hodinami vybojovali vysněnou Ligu mistrů, byli žilinští fotbalisté ve čtvrtek dopoledne už znovu na hřišti připraveni k regeneračnímu tréninku.

Oslavy si však mužstvo pozdě večer pořádně užilo.

Výjimkou nebyl ani trenér Pavel Hapal v jehož kanceláři ráno ještě stály nedopité skleničky slivovice a nedokouřený vítězný doutník.

Čtěte také:
Real bude při losu až ve druhém koši. Žilina ve čtvrtém
Sionko: Střídání? Nevím proč mě trenér vyndal
Chovanec: Moje pozice u týmu? I já mám hlavu na špalku
Sen Sparty o LM se rozplynul, prohrála i v Žilině

"Ten mi dovezl strýc, dělá to tak po každém velkém zápase. A slivovici mám svoji z Moravy, kamarádi si ji na Slovensku pokaždé rozeberou," vysvětloval Hapal s úsměvem.

Český kouč se při historickém postupu nechtěl "odbýt" jen pivem a hřejivým pocitem. S rodinou a kolegy z realizačního týmu seděl asi do druhé hodiny ranní. "Táta mi vždycky říkal, dělej všechno naplno. Tak se toho držím. Pracuju naplno a také naplno slavím. Vždycky jsem v přední řadě."

Základem je soudržnost

A aby se pořádně neradoval. Vždyť jen málokterému trenérovi se povede dovést český nebo slovenský celek do milionářské soutěže. "Takhle nepřemýšlím. Není to jen má zásluha, je to úspěch celého týmu. Na tom je postavena moje trenérská filozofie: na soudržnosti všech. Kdo myslí jinak, je to špatně," uvádí další ze svých životních postojů.

Foto: Reuters

Přitom připomněl svůj velký vzor Karla Brücknera, pod nímž zažil skvělé časy na začátku devadesátých let v Olomouci. "Z jeho taktických věcí či přípravy dodnes čerpám. Byl jedinečný v tom, že se pořád díval dopředu."

Stejným směrem se po opadnutí oslav dívá i celá Žilina. Čtvrteční los přisoudí slovenskému mužstvu novou porci soupeřů. A že to budou opravdu atraktivní protivníci, o tom není pochyb.  

"Klukům přeju, aby si užili velké zápasy. Bylo by krásné, kdyby si zahráli proti Realu Madrid nebo Barceloně. Sám vím, jaký to je zážitek," vzpomíná Hapal na své angažmá v Tenerife, během nějž mohl proti španělským gigantům nastupovat.

A užívat si chce také nynější zápasy v hlavní fázi Ligy mistrů. "Každopádně si to už budu jenom vychutnávat. Když se losovalo čtvrté předkolo, bylo to horší. Teď už opravdu nemáme co ztratit."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy