FOTO Zmar nad zmar. Sparta prohrála i v Žilině a loučí se s LM

FOTO Zmar nad zmar. Sparta prohrála i v Žilině a loučí se s LM
Jaromír Blažek na jeho pokus nedosáhl.
Žilinští se radují z vedoucí branky, která jim v podstatě zajistila postup.
Ze strany Sparty to byl velký boj, ale úspěchu se nedočkala.
Ze strany Sparty to byl velký boj, ale úspěchu se nedočkala.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
25. 8. 2010 22:49

Neproměněná penalta, tři zahozené gólové šance a nejistý výkon obrany, tak by se dal charakterizovat výkon Sparty v odvetném utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů, v němž podlehla Žilině 0:1 a po celkovém skóre 0:3 v milionářské soutěži končí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy