Hamšík zase řádil. AC Milán prohrál, Ronaldinho střídal

14. 9. 2008 22:44
FC Janov - AC Milán 2:0
Giuseppe Biava a navrátilec Kaká při souboji o míč
Giuseppe Biava a navrátilec Kaká při souboji o míč | Foto: Reuters

Janov - Fotbalový gigant AC Milán prožívá hodně špatný vstup do nové sezony. Hvězdný tým s řadou posil prohrál i ve svém druhém ligovém zápase, když v neděli nestačil na FC Janov.

Svěřenci trenéra Ancelottiho zaváhali doma před dvěma týdny s Bolognou 1:2, nyní nedali soupeři ani gól.

Po reprezentační přestávce se do sestavy nevešel Marek Jankulovski, pro něhož bude muset kouč nejdříve najít místo.

Naopak v dresu hostů vyběhli v Janově hráči jako Ševčenko a Ronaldinho, ani oni však na trávníku dlouho nepobyli. Po poločase byli oba dva vystřídáni, ze hřiště potom odešla i další posila Flamini.

Milánskému týmu nepomohl ani návrat uzdraveného Kaká, jenž se neprosadil. Za domácí naopak skóroval v úvodním dějství Sculli, tříbodový zisk pak těsně před koncem potvrdil Milito.

Čtěte dále: Nedvěd dal Fiorentině gól. AC Milán začal porážkou

David Rozehnal pomohl k dalšímu zisku Lazia Řím, které si poradilo se Sampdorií Janov. Český fotbalista strávil na hřišti celých devadesát minut.

Premiérových pět minut v nové sezoně zažil i Lukáš Jarolím v dresu Sieny. Trenér jej poslal do hry za stavu 1:0 a bývalý slávista si možná řekl o větší prostor. Byl to právě on, kdo připravil Ghezzalovi gól na konečných 2:0.

Dařilo se i klubu z Neapole. Ačkoliv mu svaz za výtržnosti fanoušků uzavřel část stadionu, po utkání proti Fiorentině mohli příznivci opět slavit. Domácí vyhráli 2:1, jejich první gól (a již svůj druhý v sezoně) zaznamenal slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Ve večerním duelu si pak Juventus poradil s Udinese, přičemž jediný gól dal během druhé půle Amauri. Pavel Nedvěd i Zdeněk Grygera odehráli celých 90 minut.

Tabulku Serie A vede Lazio Řím před Atalantou Bergamo. Oba tyto celky ještě neztratily ani bod.

Bologna - Bergamo 0:1