Inter slaví první výhru. AS Řím nestačilo na Palermo

13. 9. 2008 22:50
Palermo - AS Řím 3:1, Inter Milán - Catania 2:1
Hráči AS Řím stále čekají na vítězství
Hráči AS Řím stále čekají na vítězství | Foto: Reuters

Palermo - Fotbalisté AS Řím prohráli v utkání druhého kola Série A na hřišti Palerma 1:3 a stále tak čekají na své první letošní ligové vítězství.

Vicemistr loňského ročníku má totiž po dvou zápasech na svém kontě jediný bod za úvodní remízu s Neapolí 1:1.

Tým Luciana Spallettiho, který se musel v Palermu obejít bez zraněného Tottiho, zahájil ovšem podvečerní duel dobře. Již v osmé minutě se po týmové spolupráci prosadil Baptista.

Hosté se však z vedení dlouho neradovali. O chvíli později se totiž napřáhl z hranice pokutového území Fabrizio Miccoli a nedal brankáři Donimu šanci. Stejný hráč pak ve druhé půli završil obrat v zápase, když zužitkoval přesnou přihrávku Simplicia.

Konečné vítězství domácích pak pečetil po dalším rychlém brejku Cavani.

Zisk tří bodů může naopak v Serii A poprvé slavit José Mourinho. Jeho Inter Milán porazil ve večerním střetnutí sicilskou Catanii 2:1.

Do střelecké listiny se zapsala i nová akvizice Ricardo Quaresma, zatímco další letní posila, Sulley Muntari byla těsně před koncem první půle vyloučena.