Griezmann licituje s Manchesterem United. Chce ohromný balík, jinak podepíše Barceloně

Jiří Škuba Jiří Škuba
8. 1. 2018 16:30
Po Coutinhovi je dalším žhavým hitem přestupového trhu. A francouzský útočník Antoine Griezmann to hodlá adekvátně zpeněžit. Do Manchesteru, který po něm mocně touží už delší dobu, vzkázal: chci dvanáct milionů týdně, jinak jdu do Barcelony.
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann | Foto: Reuters

Madrid - Ten přestup byl na spadnutí už v létě, United byli za kanonýra Atlétika Madrid připraveni zaplatit přes 2,5 miliardy korun. Jenže obří transfer zhatil trest od mezinárodní federace FIFA. A Griezmann si nyní poroučí.

Atlético loni v létě nesmělo registrovat nové hráče kvůli trestu od mezinárodní fotbalové federace za porušení pravidel při mezinárodních transferech hráčů do 18 let. A protože by tak Griezmanna nedokázalo nahradit, Manchester měl smůlu.

"Klub a moji spoluhráči jsou teď v těžké situaci. Kdybych nyní odešel, byla by to pro ně rána pod pás," prohlásil nejlepší střelec předloňského mistrovství Evropy.

Tužby José Mourinha ohledně šestadvacetiletého střelce sice nepolevují, ale United to nebudou mít v zimě jednodušší. Do hry o Griezmanna se vložila Barcelona a sám útočník je teď v luxusní pozici.

Na Old Trafford vzkázal, že v létě domluvený plat, tedy 290 000 liber týdně (asi 8,3 milionu korun), mu už jaksi nestačí. A prý poté, co vidí, jaké částky létají přestupovým trhem, by rád 400 000 (11,5 milionu korun). Na tahu je nyní Manchester.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy