To je rozdíl! Citizens mají dvacetkrát dražší kádr než Plzeň

Podívejte se jaký je rozdíl mezi základními jedenáctkami Plzně a Manchesteru City. Ta anglická vyjde na 267 milionů eur, ta plzeňská jen na 13,45.
Joe Hart (24 milionů eur) - Reprezentační gólman Anglie je stabilní jedničkou Citizens. Je o něm známo, že čas od času vyrobí nějakou mimořádnou hrubici, ale jinak patří k oporám.
Matúš Kozáčik (1 milion eur) - Stejně velkou oporu představuje pro Plzeň i Kozáčik. Sice zatím letos nezáří tolik jako v jarní části loňské sezony, ale to, že si vysloužil pozvánku do slovenské reprezentace, o něčem svědčí.
Pablo Zabaleta (18 milionů eur) - Další základní stavební kámen City. V loňském ročníku odehrál 42 zápasů. Letos zatím nevynechal ani minutu.
František Rajtoral (2,2 milionu eur) - Univerzál, který v Plzni cestuje z obrany do zálohy a zase zpátky. Jeho přesun na pravého beka je nyní vynucen zraněním Řezníka. Nebezpečí pro soupeře ale představuje z jakékoli pozice.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Eduard Erben, Sport
17. 9. 2013 6:00
Podívejte se na srovnání kádrů fotbalové Plzně a Manchesteru City. Anglický klub má dvacetkát držaší jedenáctku

Plzeň - Viktoriáni v úterý načnou základní skupinu Ligy mistrů domácím duelem s Manchesterem City.

Podívejte se, jaký je rozdíl mezi základními jedenáctkami obou týmů. Ta anglická vyjde na 267 milionů eur, ta plzeňská jen na 13,45 (ceny hráčů jsme získali ze serveru transfermarkt.de).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy