FOTO Kariéra Luise Figa. Legendární žralok slaví čtyřicátiny

FOTO Kariéra Luise Figa. Legendární žralok slaví čtyřicátiny
Fotbalista, kterému se říkalo Žralok, začínal s fotbalem v Lisabonu. Pak se Figo stal miláčkem Barcelony, ale jako jeden z mála se v roce 2000 rozhodl pro unikátní krok. Navždy se stal zrádcem, protože z Barcy přestoupil do Realu Madrid. Stal se tehdy nejdražším fotbalistou všech dob. Real Madrid za něj Barceloně na stůl vysázel 2,2 miliardy korun. O rok později Madrid zaplatil ještě víc za Zidana.
Takhle se v dresu Realu představil i v památném zápase na Letné. Sparta tehdy v senzačním utkání Figovu Madridu podlehla těsně 2:3.
V roce 2000 získal Luis Figo Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu starého kontinentu. O rok později ho dokonce FIFA vyhlásila nejlepším fotbalistou světa.
Svou kariéru geniální záložník zakončil v Interu Milán. I tam střílel branky a vynikal v připravování gólových situací, v přesných, chytrých a nečekaných přihrávkách.
Foto: Reuters
Sport ČTK Reuters Sport, ČTK, Reuters
3. 11. 2012 11:00
Bývalý portugalský fotbalista Luis Figo v neděli oslaví čtyřicáté narozeniny.
 

Právě se děje

před 30 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy