Fotbalový talent Mišůn přestupuje z Příbrami do Celtiku

Sport Sport, Red Spo
20. 12. 2008 20:43
Fotbalový talent Mišůn přestupuje z Příbrami do Celtiku
Jiří Jarošík (vlevo) slaví se spoluhráči z Celtiku gól do sítě Doněcku.
Jiří Jarošík (vlevo) slaví se spoluhráči z Celtiku gól do sítě Doněcku. | Foto: Reuters

Glasgow - Osmnáctiletý fotbalista Milan Mišůn přestupuje z prvoligové Příbrami do Celtiku Glasgow. Na webu své agentury Chovanec sport to oznámil hráčův agent Ondřej Chovanec.

Talentovaný obránce podepsal ve Skotsku čtyřletou smlouvu, která začne platit v lednu.

"Hned na letišti na nás čekaly televizní štáby BBC a Sky Sports, další novináři byli na Celtiku. Běželo to na všech televizních stanicích, v sobotních novinách palcové titulky a velké fotky Milana," popisuje Chovanec  kladnou odezvu na příchod českého mladíka.

Čtěte více: Domluveno. Sparta vyinkasuje za Slepičku 26 milionů

"Když jsme šli ráno na snídani, zastavovali ho fanoušci a chtěli podpisy. Bylo to až neuvěřitelné," dodává agent.

"Milan v sobě má obrovský potenciál. Jeho angažování určitě nebylo náhodným krokem. Celtic ho dlouhodobě sledoval a všichni trenéři o něm hovoří velice pochvalně. Typologicky je to pro Celtic ideální fotbalista, hledali vyloženě posilu na levý kraj obrany," řekl pro Chovancovu agenturu jeho skotský protějšek Raymond Sparkes.

"Nikdo na něj nebude vyvíjet žádný velký tlak. Není to tak, že by musel hned v lednu začít hrát a zářit. V klubu mu chtějí dát čas na adaptaci. Ale jsem na sto procent přesvědčen, že se brzy prosadí. Je výhodou, že má základy angličtiny, kterou brzy zlepší. Za tři měsíce bude mluvit normálně, za půl roku perfektně," dodal Sparkes.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy