Fotbalové kluby truchlí kvůli sebevraždě Bystroně. Kondolence přišla i ze Sofie

Sport Sport
Aktualizováno 20. 5. 2017 9:50
Fotbalové kluby zasáhla sebevražda Davida Bystroně, který se ve svých čtyřiatřiceti letech oběsil.
David Bystroň
David Bystroň | Foto: Reuters

Praha - V pátek večer přinesla média informaci o smrti fotbalisty Davida Bystroně. Čtyřiatřicetiletý stoper, který hrál v Česku za Baník Ostrava či Viktorii Plzeň, se měl oběsit ve sklepě svého domu ve Švýcarsku. 

V malém dvoutisícovém městečku Ilanz hrál pátou nejvyšší ligu. Do soutěžního utkání zasáhl ještě tuto neděli proti Buchsu. 

Baník, v jehož dresu Bystroň s fotbalem začínal, potvrdil tragickou zprávu krátce po půlnoci na oficiálním twitterovém účtu. Rodák z Levoče získal s Ostravou v roce 2004 mistrovský titul. 

Smutní samozřejmě i Plzeň, kde působil v letech 2010 až 2012. "Těžko hledám slova. Po Františku Rajtoralovi jsme přišli o dalšího vynikajícího fotbalistu a kamaráda, který s námi ve Viktorce zažil velké úspěchy. Chtěl bych alespoň touto cestou vyjádřit celé rodině i všem blízkým upřímnou soustrast v této těžké chvíli," řekl pro oficiální web klubu Adolf Šádek, generální manažer.

Jeho posledním angažmá v Česku byla olomoucká Sigma. V sezoně 2014/2015 jí pomohl k postupu do první ligy. 

V sobotu dopoledne si vzpomněl na svého bývalého stopera i bulharský klub PFK Levski Sofia. Bystroň s ním v roce 2009 vyhrál ligu. "PFC Levski vyjadřuje upřímnou soustrast rodině, příbuzným a přátelům Davida Bystroně," stojí v příspěvku na oficiálním Facebooku Sofie. 

Bystroň reprezentoval Českou republiku také na mládežnických akcích. 

Na sebevraždu fotbalisty reagoval na Twitteru také Jakub Podaný, hráč Dukly Praha. 

Kondoluje i fotbalové Znojmo.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy