Totální katastrofa. Chyběl lídr, nikdo nás neseřval, uznal Jankto a omluvil se fandům

ČTK ČTK
11. 9. 2018 6:15
Podle záložníka Jakuba Jankta bude muset česká reprezentace čekat na novou generaci.
Jakub Jankto
Jakub Jankto | Foto: Tomáš Liška

Rostov na Donu - Záložník Jakub Jankto se po debaklu fotbalové reprezentace 1:5 v přípravném utkání v Rusku omluvil všem českým fanouškům.

Litoval, že se národní tým nepoučil ze čtvrteční prohry 1:2 v úvodním utkání Ligy národů s Ukrajinou, a dnešní výkon označil za totální katastrofu. Budoucnost trenéra Karla Jarolíma nechtěl řešit.

"My se nedíváme na to, jestli hrajeme pro trenéra, my hrajeme pro celou Českou republiku. Musíme se omluvit všem českým fanouškům. Jestli to s Ukrajinou byla katastrofa, tak dnes totální katastrofa," řekl Jankto.

"Vůbec jsme se nepoučili ze zápasu s Ukrajinou, zase jsme dělali školácké chyby. Akorát Ukrajina je nepotrestala, Rusko ano. Naprosto zasloužená prohra. Ty chyby děláme pořád, dneska ještě větší. Bylo jich třeba deset nebo dvanáct, to nejde dělat. Možná v lize to někdo nepotrestá, ale na mezinárodní úrovni ano," doplnil záložník Sampdorie Janov.

Český celek prohrával už v poločase 0:3 a Jankto cítil naprostou bezmoc. "Když jsme dostali tři góly, měli jsme hlavy dole. Chyběl tam nějaký lídr. Nikdo nic neříkal, všichni jsme ticho, hodní. Když uděláme chybu, musíme se na tom hřišti seřvat. Prostě něco na tom hřišti udělat, jezdit po zadku. Ale dnes tam nebylo fakt nic," uvedl Jankto.

Národní celek zažívá velký ústup. "Poslední roky se nám bohužel nedaří. Máme celkem mladý kádr. Když vypadnou Vláďa Darida, Mára Suchý, Bořek Dočkal, to jsou lídři, kteří chybějí. Budeme asi muset čekat na mladé hráče, kteří se zvednou. Čekat na další generaci, abychom mohli něco uhrát, protože poslední roky bohužel hrajeme špatně a je to opakované," řekl Jankto.

"Těch úderů je hodně, ale musíme zvednout hlavy. Pokusit se něco udělat v Lize národů, pořád se tam dá něco uhrát. Chyby se opakují, dělali jsme je i v kvalifikaci. Musíme s tím něco udělat. Musíme jít do dalšího zápasu z naprosto zabezpečené obrany, jako jsme hráli třeba proti Německu," dodal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy