Pro výhru jsme udělali málo, takhle to nejde, řekl naštvaný Ondrášek

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 11. 2019 6:26
Zatímco v předchozích třech zápasech za fotbalovou reprezentaci se útočníkovi Zdeňku Ondráškovi jako střídajícímu hráči velmi dařilo a v říjnové premiéře dokonce zajistil gólem výhru 2:1 nad Anglií, po prvním startu v základní sestavě na závěr evropské kvalifikace v Bulharsku nebyl spokojený.
I v tomto souboji byl Zdeněk Ondrášek až druhý
I v tomto souboji byl Zdeněk Ondrášek až druhý | Foto: Reuters

Po nedělní prohře 0:1 v Sofii neskrýval velké zklamání, český tým hrál podle něj pouze po šestnáctku a pro vítězství neudělal dost.

"Ten zápas vypadal skoro jak s Kosovem, měli jsme balon a oni vstřelili z první šance gól. Hráli jsme jen po vápno, v šestnáctce jsme byli málo důrazní, měli jsme tam málo balonů. Takhle se góly těžko střílí. Když nejste hladoví po gólech, je to těžké. Po šestnáctku se hraje házená. Udělali jsme dnes pro to málo," řekl Ondrášek, jehož tým měl už po čtvrteční domácí výhře 2:1 nad Kosovem jistotu postupu.

Zklamaný byl i z vlastního výkonu. "Jedna polostřela za 80 minut, to je na útočníka strašně slabé. Jsem strašně zklamaný. Teď už mám víceméně dovolenou, takže se můžu zamyslet, odpočinout si a za chvíli zase začít pracovat, protože takhle to nejde," uvedl sebekriticky třicetiletý útočník, kterému s Dallasem už skončila sezona.

Nechtěl se vymlouvat na to, že zápasu v Sofii chyběla atmosféra, neboť se hrálo před prázdným stadionem kvůli disciplinárnímu trestu pro domácí asociaci za rasistické projevy fanoušků. V hledišti bylo jen několik stovek dětí, na které se postih nevztahoval, a 150 partnerů a hostů české reprezentace.

"Tohle je zápas reprezentace, na to, že nebyli fanoušci, se nemůžeme vůbec nějak vymlouvat. Samozřejmě je to škoda, ale bylo to pro oba týmy stejné. My tu měli některé fanoušky, jim patří velký dík, že přijeli až sem. Byli slyšet, i když jich nebylo tolik," podotkl Ondrášek.

Před zápasem nemyslel na to, že už Češi mají jistý postup na Euro. "To je strašně daleko, my jsme chtěli vyhrát. Pro sebe, pro fanoušky, pro celý realizační tým. Nic jiného jsme v hlavě neměli. Teď je los někdy koncem listopadu, ani nevím, jak to přesně je. Dozvěděl jsem se, že se to bude hrát po celé Evropě. Soustředil jsem se prostě na tento zápas," uvedl Ondrášek.

V dalších měsících ho čeká boj o nominaci na Euro. "Musím se připravit co nejlíp na sezonu. Když budu připraven a makat, věřím, že šance je. Už po Anglii jsem říkal, že jeden dva zápasy kariéru nedělají. Co bylo, to bylo. Bude se to hodnotit podle aktuální formy, rozhodující bude, jak bude člověk vypadat na jaře," řekl Ondrášek.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy