Nemůžeme se divit, že Donnarumma myslí na odchod. AC není, co bývalo, říká gólmanův kamarád Simič

David Janeczek David Janeczek
20. 6. 2017 17:42
Český stoper Stefan Simič působil v Itálii od sedmnácti let. Během své kariéry v mládežnických kategoriích se stihl dobře skamarádit s Italy, proti kterým bude na Euru hrát o zachování postupových šancí. "Občas si napíšeme a trochu se poškádlíme. Ale musím říct, že jsme hlavně všichni rádi, že se po dlouhé době uvidíme, protože jsem kluky od doby, co hraju v Belgii, neviděl. Doufám, že se po zápase budu radovat a trochu kluky poškádlím," prozradil Simič před rozhodujícím zápasem.
Stefan Simič
Stefan Simič | Foto: Dalibor Sosna

Tychy (od našeho zpravodaje) - Stoper české reprezentace do jednadvaceti let Stefan Simič patřil v úvodním zápase Eura k nejlepším hráčům národního týmu. 

Nyní Česko narazí na Itálii. Tedy zemi, ve které obránce lvíčat bosenského původu působil už od svých sedmnáctých narozenin.

Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Slavie se během mládežnické dorostenecké kariéry v Janově a AC Milán dobře seznámil s několika italskými reprezentanty. "Znám velmi dobře čtyři. Gianluigi Donnarumma a Andrea Petagna hráli proti Dánsku v základu a z lavičky ještě znám Manuela Locatelliho a Davida Calabriu," upřesnil Simič.

Obránce, který patří milánskému AC a letošní sezonu odehrál na hostování v belgickém Mouscronu, dokonce přiznal, že s některými Italy je v kontaktu i během turnaje v Polsku. "Občas si napíšeme a trochu se poškádlíme. Ale musím říct, že jsme hlavně všichni rádi, že se po dlouhé době uvidíme, protože jsem kluky od doby, co hraju v Belgii, neviděl. Doufám, že se po zápase budu radovat a trochu kluky poškádlím."

"Donnarumma má AC hodně rád"

Italskou jedničkou na turnaji v Polsku je stále teprve osmnáctiletý Donnarumma, který rozhněval fanoušky AC tím, že odmítl prodloužit smlouvu. Během úvodního zápasu Itálie s Dánskem zasypali tifosi mladého brankáře falešnými dolary a přinesli si také transparent s nápisem Dolarruma.

"O té situaci jsme se s Gigim příliš nebavili, ale spíše se tomu pousmál. Co mu také zbývalo. Musíme si uvědomit, že je mu osmnáct let a už dneska patří mezi nejlepší gólmany na světě. Buďme upřímní, AC už dnes není, co v minulosti bývalo. Takže jestli má nabídky z těch nejlepších evropských klubů, tak se není čemu divit," vysvětlil svůj náhled na věc Donnarummův spoluhráč z mládeže AC Simič. 

Přesto Simič dodal, že ho trochu Donnarummovo rozhodnutí překvapilo. "AC mu nabízelo hodně, navíc vím, že Gigi má klub hodně rád a za hodně mu vděčí."

Sám Simič má v AC smlouvu do konce příští sezony, ale svou budoucnost zatím neřeší. "O svém klubovém angažmá budu přemýšlet až po konci Eura," řekl Simič. Odchovanec pražské Slavie se už těší na souboje s urostlým útočníkem Petagnou. "Nemám rád malé rychlé hráče, kteří se mi motají pod nohama. Raději bráním velké hráče. Navíc proti Andreovi jsem často hrál na tréninku v AC," doplnil.

"Italům se na Euru sešla velmi kvalitní generace a vím, že by chtěli celý turnaj vyhrát, ale my se jim postavíme, popereme se o výsledek a uvidíme," dodal na závěr Simič.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy