Donnarumma se rozhodl neprodloužit smlouvu v AC Milán. Zamíří Buffonův nástupce do Realu nebo PSG?

ČTK ČTK
15. 6. 2017 19:19
Jeden z největších brankářských talentů současnosti Gianluigi Donnarumma se rozhodl neprodloužit smlouvu v AC Milán. Stávající kontrakt končí nástupci jmenovce Buffona v roce 2018.
Gianluigi Donnarumma.
Gianluigi Donnarumma. | Foto: Reuters

Milán - Velký brankářský talent Gianluigi Donnarumma neprodlouží smlouvu s fotbalovým AC Milán a v létě nejspíš klub opustí. Osmnáctiletého gólmana podle spekulací chtějí Real Madrid a Paris Saint-Germain.

"Jsme z toho zklamaní. Doufali jsme, že nový Milán vybudujeme i s Donnarummou," uvedl sportovní ředitel AC Marco Fassone po dnešní schůzce s hráčovým agentem Minem Raiolou.

Donnarumma působí v Miláně od 14 let a smlouvu má ještě na příští sezonu. Podle italských médií mu vedení nabízelo nový kontrakt s ročním platem 4,5 milionu eur plus bonusy. Raiola však prý trval na nízké výstupní klauzuli 10 milionů eur pro případ, že by se Milán nekvalifikoval do Ligy mistrů, jako se to stalo v uplynulém ročníku, kdy obsadil v Serii A šesté místo.

V Itálii je Donnarumma považován za nástupce brankářské legendy Gianluigiho Buffona z Juventusu. V italské lize debutoval jako nejmladší gólman v historii v 16 letech a osmi měsících. Rekord drží také v reprezentaci, za kterou poprvé chytal jako sedmnáctiletý. Na kontě má už čtyři starty v národním týmu, v Serii A odchytal 68 zápasů.

 

Právě se děje

Další zprávy