Španělské diamanty, italský nástupce Buffona, Němci se širším kádrem. To jsou hvězdy "malého" Eura

Univerzální záložník Saúl Ňíguez by měl patřit mezi největší hvězdy nadcházejícího Eura do jednadvaceti let.
Začneme skupinou A, ve které se představí Angličané. Obrana týmu Aidyho Boothroyda by měla stát na výkonech obránce Caluma Chamberse. Dvaadvacetiletý pravý obránce nebo stoper, jenž patří Arsenalu, odehrál právě skončenou sezonu na hostování v Middlesbrough a také má za sebou už tři starty v seniorské reprezentaci.
Jedničkou Angličanů by měl být Jordan Pickford ze Sunderlandu. Ročník 2016/17 byl pro třiadvacetiletého brankáře prvním v roli jedničky týmu z Premier League. Otázkou je, zda Pickford v Sunderlandu po sestupu do druhé ligy zůstane. V Anglii se hovoří o zájmu Evertonu.
Angličané budou stavět také na dvojici ze Southamptonu. Zkušený Nathan Redmond už se představil i na Euru 2015 v Česku a James Ward-Prowse zase letos nakouknul i do seniorské reprezentace.
Domácí Polsko bude stavět na výkonu Bartosze Kapustky. Stále ještě dvacetiletý ofenzivní záložník anglického Leicesteru totiž už dlouhodobě patří do v posledních letech úspěšného seniorského týmu Polska.
Foto: Reuters
Sport Sport, jek
13. 6. 2017 19:11
Prohlédněte si v galerii přehled největších hvězd všech dvanácti týmů, které se kvalifikovaly na mistrovství Evropy do jednadvaceti let. Turnaj v Polsku začíná už v pátek 16. 6. dvojzápasem Švédska proti Anglii a domácího Polska proti Slovensku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy