Kritika, ale také vtípky. Kauzu řeší i v zahraničí, britská média Coufala nešetří

Sport Sport
19. 11. 2023 16:38
Návštěva trojice Jan Kuchta, Vladimír Coufal a Jakub Brabec olomouckého nočního klubu Belmondo způsobila očekávaný rozruch, incident neunikl pozornosti ani v zahraničí. Kromě oprávněné kritiky se český národní tým stal i terčem posměchu na sociálních sítích.
Vladimír Coufal
Vladimír Coufal | Foto: Reuters

Jako jeden z prvních klubů zareagovala pražská Sparta. "Byli jsme informováni, že Jan Kuchta je jedním z hráčů, kteří se museli odpojit od národního týmu, zároveň známe i důvody. Nicméně cokoli bychom řekli, bylo by nepatřičným zásahem do prostředí a klimatu okolo národního týmu. Hráči podepisují reprezentační kontrakty, v téhle části sezony jsou mimo klub, pamatuje na to i legislativa FIFA a UEFA," řekl Radiožurnálu Sport šéf letenské komunikace Sport Ondřej Kasík.

Návštěva nočního klubu neušla ani pozornosti fanoušků West Hamu United, jejichž oficiální účet zmiňoval i účast jejich fotbalisty Vladimíra Coufala.

Nynějšího prohřešku trojice hráčů si zejména kvůli Coufalově angažmá ve West Hamu všimla i britská média. Podle listu The Sun "hvězdného" obránce anglického týmu česká reprezentace poslala "potupně domů" a o ostudě hovoří i bulvár The Mirror. Coufalova odchodu si všiml také britský server BBC Sport.

Kauzy si ovšem všímají i Poláci, jejichž reprezentace v pátek definitivně přišla v souboji s českým týmem o možnost postoupit na mistrovství Evropy. 

Podle fotbalového komentátora Zdeňka Folprechta není ovšem vina pouze na straně zmíněné trojice, ale incident je odrazem současného stavu fotbalové reprezentace.

Zatímco bývalý ligový záložník se vyjádřil ještě diplomaticky, starosta pražských Řeporyj Pavel Novotný se do fotbalistů pustil ve svém stylu. Jako příznivec pražské Slavie pak pochopitelně nejvíce naložil Janu Kuchtovi.

Kromě kritiky se ale národní tým stal terčem různých vtipů. Například bývalý tiskový mluvčí fotbalové federace Michal Jurman si pomohl hláškou z filmu Muž z Acapulca. 

Účet divizních Rokycan na síti X se v poslední době stal ironickým glosátorem fotbalového dění a takovou příležitost si na západě Čech samozřejmě nemohli nechat ujít.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy