Jednadvacítka bude při losu ME ve třetím koši. Dostane se do vysněné skupiny C?

ČTK ČTK
21. 11. 2016 16:20
Šampionát fotbalistů do 21 let se koná příští rok 16. až 30. června v Polsku. Češi by rádi hráli skupinu C v Krakově.
Vítězslav lavička, trenér fotbalové jednadvacítky
Vítězslav lavička, trenér fotbalové jednadvacítky | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let budou při losu mistrovství Evropynasazeni ve třetím výkonnostním koši společně s Itálií, Švédskem, Srbskem, Slovenskem a Makedonií. Do skupiny tak dostanou jen jednoho z těchto soupeřů. Los se uskuteční 1. prosince v Krakově.

UEFA se rozhodla dvanáct účastníků rozdělit do tří výkonnostních košů. V prvním bude pořádající Polsko a dva nejvýše postavené výběry v žebříčku UEFA Německo a Portugalsko. Do druhého koše podle koeficientu spadají Anglie, Španělsko a Dánsko.

Los nejprve rozdělí do tří základních skupin týmy z prvního koše. Pak k nim přiřadí vždy po dvou celcích ze třetího koše a nakonec přijde na řadu druhý koš.

Losování rovněž určí, v kterém regionu Polska budou týmy hrát. Zatímco tým hostitelské země bude automaticky zařazen do skupiny A v Kielcích a Lublinu, skupinu B budou hostit Gdyně a Bydhošť a skupinu C Krakov a Tychy. Češi by preferovali skupinu C, aby byli co nejblíže hranicím a mohlo na jejich zápasy dorazit co nejvíce fanoušků. Naopak skupině B by se kvůli vzdálenosti raději vyhnuli.

"Centrum turnaje je v Krakově, kde bude semifinále i finále. Navíc je to nejblíže hranicím, takže by bylo nejvýhodnější, kdybychom byli nalosováni do Krakova," řekl manažer jednadvacítky Jaromír Šeterle.

Do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst. Šampionát se koná 16. až 30. června.

Složení košů pro los ME fotbalistů do 21 let:

1. koš Polsko, Německo, Portugalsko,

2. koš: Anglie, Španělsko, Dánsko,

3. koš: Itálie, Švédsko, Česko, Srbsko, Slovensko, Makedonie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy