Jednadvacítka bude při losu ME ve třetím koši. Dostane se do vysněné skupiny C?

ČTK ČTK
21. 11. 2016 16:20
Šampionát fotbalistů do 21 let se koná příští rok 16. až 30. června v Polsku. Češi by rádi hráli skupinu C v Krakově.
Vítězslav lavička, trenér fotbalové jednadvacítky
Vítězslav lavička, trenér fotbalové jednadvacítky | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let budou při losu mistrovství Evropynasazeni ve třetím výkonnostním koši společně s Itálií, Švédskem, Srbskem, Slovenskem a Makedonií. Do skupiny tak dostanou jen jednoho z těchto soupeřů. Los se uskuteční 1. prosince v Krakově.

UEFA se rozhodla dvanáct účastníků rozdělit do tří výkonnostních košů. V prvním bude pořádající Polsko a dva nejvýše postavené výběry v žebříčku UEFA Německo a Portugalsko. Do druhého koše podle koeficientu spadají Anglie, Španělsko a Dánsko.

Los nejprve rozdělí do tří základních skupin týmy z prvního koše. Pak k nim přiřadí vždy po dvou celcích ze třetího koše a nakonec přijde na řadu druhý koš.

Losování rovněž určí, v kterém regionu Polska budou týmy hrát. Zatímco tým hostitelské země bude automaticky zařazen do skupiny A v Kielcích a Lublinu, skupinu B budou hostit Gdyně a Bydhošť a skupinu C Krakov a Tychy. Češi by preferovali skupinu C, aby byli co nejblíže hranicím a mohlo na jejich zápasy dorazit co nejvíce fanoušků. Naopak skupině B by se kvůli vzdálenosti raději vyhnuli.

"Centrum turnaje je v Krakově, kde bude semifinále i finále. Navíc je to nejblíže hranicím, takže by bylo nejvýhodnější, kdybychom byli nalosováni do Krakova," řekl manažer jednadvacítky Jaromír Šeterle.

Do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst. Šampionát se koná 16. až 30. června.

Složení košů pro los ME fotbalistů do 21 let:

1. koš Polsko, Německo, Portugalsko,

2. koš: Anglie, Španělsko, Dánsko,

3. koš: Itálie, Švédsko, Česko, Srbsko, Slovensko, Makedonie.

 

Právě se děje

před 41 minutami

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Devět lidí přišlo v Guineji o život při protestech proti prezidentovi

Nejméně devět lidí nepřežilo v Guineji třídenní protesty proti prezidentově snaze získat právo na další mandát. Oznámila to ve středu agentura AP, podle níž jsou nemocnice přeplněné zraněnými. Stav některých svědčí o tom, že lidé byli zasaženi střelbou z malé vzdálenosti. Protestů se zúčastnily tisíce lidí.

Jednaosmdesátiletý prezident Alpha Condé byl zvolen prezidentem v letech 2010 a 2015. Mandát mu končí příští rok v prosinci, ale letos oznámil, že chce vypsat referendum ve snaze získat možnost usilovat o zvolení znovu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy