Jarolím si přeje do zápasu se San Marinem větší produktivitu a chystá několik změn

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 10. 2017 18:57
Reprezentační trenér Karel Jarolím bude při kvalifikační derniéře proti San Marinu nejspíš postrádat Jiřího Pavlenku a Josefa Hušbauera. Podle Jarolíma je stále o co hrát, jedná se o reprezentační zápas a chce, aby ho hráči odehráli s chutí.
Karel Jarolím ví, že je stále o co hrát, ačkoliv už český tým postup nevybojuje.
Karel Jarolím ví, že je stále o co hrát, ačkoliv už český tým postup nevybojuje. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím své hráče před nedělní derniérou v kvalifikaci o mistrovství světa se San Marinem nabádá k větší produktivitě. Aby si zahazováním šancí nepřidělávali starosti jako v předchozím utkání v Ázerbájdžánu. Chystá udělat v sestavě i několik změn.

"Hráče budeme nabádat k tomu, aby utkání odehráli s chutí a pokud možno to bylo podložené výsledkem. Je třeba soupeře co nejrychleji načít. Proti Ázerbájdžánu bylo šancí dost, ale nakonec jsme dali jen dva góly, takže očekávám lepší produktivitu," řekl Jarolím na předzápasové tiskové konferenci.

V březnovém vzájemném utkání vyhráli Češi v San Marinu 6:0, když už v poločase vedli o čtyři branky. Soupeř už tři roky čeká alespoň na remízu a z posledních 27 duelů dal jen tři góly. Proto i tentokrát Jarolím očekává, že duel bude především dobýváním obranného bloku.

"Někteří hráči jim chybí, ale způsob jejich hry zůstává podobný. Tam se nic nemění," prohlásil Jarolím, který tak s hráči pracoval zejména na útočných kombinacích. "Něco jsme stihli natrénovat ještě před Ázerbájdžánem, něco probereme dnes na tréninku. Únava po cestě z Baku tam ještě je, ale ofenzivním tahům se určitě ještě budeme věnovat," dodal.

Oproti duelu s Ázerbájdžánem chystá udělat změny v sestavě. Týkat se to bude zejména středu zálohy, kde nemůže hrát kvůli kartám Josef Hušbauer, a také branky. Jiřího Pavlenku totiž trápí zdravotní potíže.

"Jirka Pavlenka zápasil s virózou, ani nebyl na pátečním tréninku, takže ten má problémy. K některým změnám dojde, ale nechceme to překopat celé. Hušbauer nemůže nastoupit, takže někdo místo něj. Nějaké změny budou," řekl Jarolím. Konkrétní být nechtěl. "Nejprve se to hráči musí dozvědět ode mě," dodal.

I když Češi už nemohou postoupit, motivace jim prý nebude chybět. "Pořád je to reprezentační utkání. Postup nemůžeme vybojovat, ale stále je o co hrát. A kdy jindy si zahrát s chutí než v nedělním zápase," uzavřel Jarolím.

Podle kapitána Marka Suchého nehrozí, že by Češi druhý nejslabší tým Evropy podle žebříčku FIFA podcenili. "Víme, co se od nás očekává. Je to jasně dané. Všichni známe výsledky San Marina, už jsme s nimi hráli. Je to o tom se na soupeře co nejlépe připravit. Dobře začít a pokud možno vstřelit už v první půli nějaké branky. Začíná to koncentrací před zápasem, určitě máme k San Marinu respekt," prohlásil obránce Basileje.

Pro něj jako pro stopera půjde o specifické utkání, ve kterém bude muset mnohem více podporovat útok, než je zvyklý. "Je to specifické utkání. Čekám, že jako stopeři budeme hluboko na polovině soupeře a více se zapojovat do obléhání jejich obrany. Ale také musíme stále držet dobrou pozici na zachytávání odkopů a nepouštět je do brejků," dodal Suchý.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy