Jankto v problémech. Nejenže odmítl test na drogy, ale jel bez řidičského průkazu

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 4. 2023 18:03
Fotbalista pražské Sparty Jakub Jankto dnes během silniční kontroly odmítl podstoupit test na drogy. Uvedl to server PrahaIN.cz. Nyní se ukázalo, že bývalý český reprezentant neměl za volantem ani co dělat - řidičský průkaz mu byl v minulosti zadržen.
Jakub Jankto.
Jakub Jankto. | Foto: ČTK

Policie Jankta zastavila nedaleko tréninkového centra Sparty na Strahově. "Kolem dvanácté hodiny jsme na linku 158 přijali oznámení od řidiče, který uvedl, že před ním jede vozidlo a má podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu. Vozidlo následoval a poté, co řidič vozidla zastavil v ulici Vaníčkova, dorazili tam policisté. U řidiče byla dechová zkouška negativní. Nicméně následný test na drogy řidič odmítl a odmítl i lékařské vyšetření," řekl serveru tiskový mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zároveň dodal, že pokud řidič odmítne test na drogy a lékařské vyšetření, je podezřelý ze spáchání přestupku.

Mluvčí Sparty Ondřej Kasík uvedl, že aktuálně vedoucí klub první ligy o incidentu ví. "A-tým měl dnes volno, to znamená, že hráč má dnes program mimo tým. Nemáme žádnou týmovou aktivitu ani trénink. Že k téhle věci došlo, informaci máme. Ale na další vyjádření to v tuhle chvíli není," řekl serveru PrahaIN.cz.

Web Blesk.cz nyní upozornil, že Jankto jel bez řidičského průkazu, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi. "Řidič u sebe neměl řidičský průkaz, protože mu byl v minulosti zadržen," potvrdil Blesku policejní mluvčí Jan Rybanský.

Sedmadvacetiletý Jankto na sebe upozornil v únoru, kdy ve vzkazu na videu zveřejnil, že je homosexuál. Značnou pozornost upoutal i proto, že s coming outem přišel jako první profesionální fotbalista vůbec.

Nicméně na fotbalovém hřišti pětačtyřicetinásobný reprezentant, který přišel do Sparty vloni v srpnu na hostování z Getafe, v poslední době tolik vidět nebyl. Naskakoval jen jako střídající hráč, sobotní ligové derby strávil dokonce celé na lavičce.

 

Právě se děje

Další zprávy