Fotbalisté Plzně opět ztratili, prohráli na Bohemians

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 11. 2010 21:15
Bohemians 1905 - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Praha - Fotbalové Plzni dochází na závěr podzimu dech. Po domácí remíze s Libercem prohráli v předehrávce 17. kola na hřišti Bohemians 1905 v Edenu 0:1.

Pokud Sparta v neděli porazí na svém hřišti České Budějovice, sníží náskok vedoucí Plzně už jen na čtyři body. Přitom ještě ve 12. kole vedli Západočeši ligu o 12 bodů.

Jediný gól zápasu v Edenu vstřelil už ve 4. minutě běloruský záložník Bohemians Vitalij Trubila. Těsně před přestávkou sice vstřelil branku obránce Plzně Miloš Brezinský, rozhodčí však kvůli domnělému ofsajdu regulérní gól neuznali.

Boleslav našla ztraceného hráče. Byl zatčen v Austrálii
Slavia chce v Anglii k vyššímu soudu. Je prý blízko
Jsou to báchorky, odmítá obvinění z korupce Psotka
Fanoušci Brna bojkotují derby s Baníkem
Musím přitvrdit. Běžte už vážně s těma ofsajdama někam!

Bohemians tak po výhře v Teplicích a doma s Hradcem Králové zvítězili potřetí v řadě a postoupili na sedmé místo. Plzeň naopak poprvé v sezoně vyšla gólově naprázdno.

Zápas sledovali skauti z Leverkusenu a Salcburku

Plzeňští fotbalisté vstupovali do zápasu s tím, že trojice Limberský, Petržela, Rezek hrála ve středu přípravný zápas za reprezentaci v Dánsku. Navíc se na jejich hráče přijeli podívat skauti z Leverkusenu a Salcburku.

Rozhodčí odpískal penaltu. A hráči Plzně se zlobí
Rozhodčí odpískal penaltu. A hráči Plzně se zlobí | Foto: Reuters

Toho domácí fotbalisté chtěli využít hned od úvodních minut a také se jim to dařilo. Hned po úvodním hvizdu se dral do zakončení Škoda, ve 4. minutě však už udeřilo.

Štohanzlův centr skrz téměř celým pokutovým územím proletěl až k volnému Trubilovi, ten si míč zpracoval a z hranice velkého vápna se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Plzeň na rychlý gól soupeře mohla v následujících deseti minutách zareagovat, když se dostali do zakončení Rezek s Horváthem, jenže je vychytal brankář Sňozík.

Petržela odmítl v závěru vyrovnání

Po dlouhých minutách hry mezi šestnáctkami mohla v závěru poločasu Plzeň vyrovnat. Horváth našel po rohovém kopu centrem z první Brezinského, který poslal hlavičkou míč do branky. Nesprávně zdvižený praporek však radost Západočechů překazil.

Milan Petržela

Druhý poločas už to byla hra pouze na jednu bránu - tu hájenou brankářem Sňozíkem. Bystroňova hlavička skončila těsně nad břevnem a Rezek místo zakončení ve slibné pozici nepřesně přihrával.

Deset minut před koncem měla Plzeň největší šanci na vyrovnání. Míč se odrazil na malé vápno k osamocenému Petrželovi, ten však bránu minul.

V závěru zápasu Bohemians už svého soupeře do žádné další šance nepustili, naopak mohli své vedení navýšit. Škoda však přestřelil a Štohanzl ve stoprocentní pozici trefil jen nohy plzeňského obránce.

Vrba: Chtěli jsme o tři body více a ty nemáme

"My jsme úvod nezvládli a domácí tam v podstatě rozhodli. Pak jsme měli převahu, ale bohužel nám nebyl uznán gól. Závěr zápasu byl od nás už hodně hektický a chaotický. Tam jsme to špatně řešili," řekl ČTK po utkání plzeňský kouč Pavel Vrba.

Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba
Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba | Foto: fcviktoria.cz

"Nechci říkat, že poslední dva zápasy byly úplně propadák, ale v podstatě byly. Chtěli jsme o tři body více a ty nemáme. Situace na čele tabulky tak bude mnohem napínavější," dodal Vrba s tím, že hráči potřebují nutně dovolenou.

To trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych zimní přestávky litoval. "Závěr podzimu nám vyšel famózně. Jediný zápas z poslední doby, kdy se nám nedařilo, bylo proti Spartě. Těch devět bodů z posledních tří zápasů jsme opravdu nečekali," přiznal Hoftych.

"Vstřelená branka vždycky dodá sebevědomí. Kvalita Plzně je ale obrovská, což nám dělalo problémy. Zahrála nám ale skvěle stoperská dvojice, chytnul se i brankář Sňozík a vepředu potvrzoval formu Škoda. Smekám ale před všemi hráči. Ukázali obrovskou vůli," dodal kouč domácích.

17. kolo první fotbalové ligy:

Branka:
4. Trubila. Rozhodčí: Příhoda - Čecháček, Peřina. ŽK: Štohanzl, Cseh, Ibragimov - Kolář, Rajtoral. Diváci: 3578.
Bohemians: Sňozík - Cseh (46. Bartek), Nikl, Lukáš, Jindřišek - Štohanzl, Držík, Kaufman, Trubila - Škoda, Ibragimov (82. Cissé). Trenér: Hoftych.
Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Brezinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář (73. Ďuriš), Rada, Horváth, Jiráček (54. Bakoš) - Rezek (82. Milič). Trenér: Vrba.