Fotbalisté FC Sevilla získali španělský pohár

ČTK
24. 6. 2007 0:04
Madrid - Fotbalisté FC Sevilla se s úspěšnou sezonou rozloučili triumfem ve Španělském poháru.
Antonio Puerta ze Sevilly je tvrdě atakován Cosminem Controu z Getafe ve finále španělského poháru. | Foto: Reuters

V sobotním finále v Madridu porazili Getafe 1:0. O výsledku rozhodl už v 11. minutě útočník Frédéric Kanouté. Nejlepší střelec klubu, který v lize dal 21 gólů, se do historie zápasu zapsal i v poslední minutě utkání, když podkopl soupeře a dostal červenou kartu.

Dále čtěte:

Sevilla, která navíc až do posledního kola španělské ligy živila naději na mistrovský titul, získala druhou trofej v sezoně.

V květnu se jí teprve jako druhému týmu v historii podařilo obhájit vítězství v Poháru UEFA, před začátkem soutěžního roku se navíc radovala z vítězství v Superpoháru, když porazila vítěze loňského ročníku Ligy mistrů Barcelonu 3:0.