Nový rok začal v Anglii fotbalovým 21. kolem
Cesc Fabregas byl nejlepším mužem zápasu Arsenal - West Ham
Cesc Fabregas byl nejlepším mužem zápasu Arsenal - West Ham | Foto: Reuters

Londýn - Šťastný vstup do roku 2008 mohou oslavit fotbalisté Chelsea, kteří zdolali v derby Fulham. Městského rivala porazil na Nový rok také Arsenal, jenž nadále zůstává v čele Premier League.

Chelsea však nevstoupila do úterního zápasu 21. kola zrovna podle představ. Na hřišti Fulhamu inkasovala už v desáté minutě, když nařízenou penaltu za faul Colea proměnil Murphy.

V bráně "Blues" podruhé v řadě chyběl zraněný Petr Čech. Kvůli zdravotním indispozicím Cudiciniho zastupoval opět Hilario, ale nemusel příliš zasahovat. Domácí se po vstřelení gólu stáhli do obrany a spoléhali na ojedinělé brejky.

To byl mlýn na vodu loňského vicemistra, kterého stejně jako na konci loňského roku zachraňoval Kalou. Záložník Pobřeží Slonoviny rozesmutněl nového trenéra Fulhamu Roye Hodgsona v 54. minutě, když vyrovnal na 1:1.

Konečný výsledek stanovil o chvíli později Michael Ballack. Na stadionu Craven Cottage se kopal další pokutový kop a německý reprezentant neměl s jeho proměněním žádný problém, Chelsea vyhrála 2:1.

"Jsem spokojený s tím, že jsme získali deset bodů ze zápasů během vánočních svátků," citují stránky BBC kouče Chelsea Avrama Granta. Klub Romana Abramoviče zůstává stále na třetím místě na dohled Manchesteru United a Arsenalu.

Arsenal nadále vede o dva body před Manchesterem

Arsenal hrál v úterý další londýnské derby. V utkání proti West Hamu nastoupil za domácí Tomáš Rosický a od první minuty s ním měli hostující zadáci velké problémy. Ještě více provětrával defenzivu uzdravený Cesc Fabregas.

Po akci španělského záložníka také padla úvodní branka. Hned po sedmdesáti vteřinách se díky jeho centru trefil Eduardo da Silva a rozradostnil Emirates stadium.

O čtvrthodinu později už to bylo 2:0 pro "Kanonýry". Parádní asistenci si tentokráte připsal Clichy, z vlastní poloviny našel přesně druhého útočníka Adebayora, který zblízka prostřelil brankáře Greena.

Další gól už nepadl, ani po střele Tomáše Rosického, který v 80. minutě nenavázal na trefu z posledního utkání proti Birminghamu. Ze hřiště odešel krátce před uplynutím základní hrací doby.

Arsenal stejně vyhrál 2:0 a do tabulky si připsal už celkem padesát bodů. O dva body méně má na druhém místě Manchester United.

Ten v předsilvestrovském zápase naopak West Hamu podlehl. Teď bojoval doma proti Birminghamu a kouč Ferguson musel nasadit značně obměněnou sestavu. Od začátku chytal Kuszczak, nastoupili Anderson a Park.

Diváci na Old Trafford se bavili ofenzivním fotbalem, k němuž přispěl hlavně Manchester. Během devadesáti minut vystřelili hráči United více než dvacetkrát a jen díky umění brankáře Taylora si hosté neodvezli debakl.

Jediný gól padl v 25. minutě, když z pravé strany nacentroval Cristiano Ronaldo míč přesně na nohu Carlose Teveze, jenž se při zakončení z deseti metrů nemýlil.

Fulham - Chelsea 1:2
10. Murphy z pen. - 54. Kalou, 62. Ballack z pen.
Reading - Portsmouth 0:2