Rosický hrál pět minut a dal gól. Arsenal opět vede

29. 12. 2007 20:59
Arsenal se v sobotu vrátil do čela Premier League
Ronaldo byl smutným hrdinou Manchesteru United
Ronaldo byl smutným hrdinou Manchesteru United | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu zakončí letošní rok na čele Premier League. Rozhodla o tom jejich sobotní výhra nad Evertonem a současně zaváhání Manchesteru United na hřišti West Hamu.

Souboj mezi Evertonem a Arsenalem uzavíral program sobotního 20. kola anglické ligy. Londýnští "Kanonýři" už věděli o zaváhání Manchesteru United a jako by je to ze začátku svazovalo. Inkasovali v 19. minutě, když se trefila hvězda domácích Cahill.

Do konce první půle se skóre neměnilo, ovšem ve druhé půli předvedli hosté vynikající obrat. Sotva, co se hráči z města Beatles stačili rozkoukat, vyrovnal Eduardo. Stejný hráč vstřelil zakrátko i vítězný gól.

Na 3:1 zvyšoval Adebayor a nakonec se mohli radovat fanoušci Arsenalu ze čtvrté branky. Postaral se o ni Tomáš Rosický, když v nastaveném čase vystřelil z dvaceti metrů a míč doplachtil až do sítě. Přitom český reprezentant přišel na trávník až v 88. minutě, přesto si stihl připsat pátou branku v probíhající ligové sezoně.

Arsenal tedy vyhrál v Evertonu 4:1 a s 47 body je opět lídrem anglické nejvyšší soutěže. A to díky Manchesteru United, jenž zaváhal na hřišti londýnského West Hamu United.

Byl to zápas, v němž hrál ústřední roli Cristiano Ronaldo. Portugalský ofenzivní záložník, nebo chcete-li útočník, zaznamenal už sedmnáctý gól v posledních 16 soutěžních utkáních.

Ale ani jeho branka nestačila na vítězství. Rozhodla penalta ze 68. minuty, ke které se postavil právě Ronaldo. Netrefil se však mezi tři tyče a v závěru pak svěřenci trenéra Fergusona dvakrát inkasovali. Prohráli 1:2 a ztrácí na Arsenal dva body.

Nejlepší ofenzivní tým v Anglii? Tottenham

Třetí zůstává Chelsea, která bez Petra Čecha uspěla v Newcastlu. Domácí i bez Davida Rozehnala bránili remízu 1:1, pak však v 87. minutě přišla zřejmě ofsajdová střela Kaloua, jež "Blues" udržela na dohled vedoucím týmům.

Hodně divoké utkání viděli diváci v Tottenhamu. Kohouti přivítali loňského nováčka z Readingu a zřejmě málokdo počítal s tím, že během devadesáti minut padne deset branek.

Londýnský klub se možná začíná opět zvedat, o čemž svědčí bilance z posledních zápasů. Pod koučem Ramosem zvítězili fotbalisté ve třech z posledních čtyř utkání. Porážku s Arsenalem napravili sobotní výhrou v poměru 6:4!

Přitom poločas (1:1) nenasvědčoval, že by se měly na White Hart Line konat střelecké hody. Pak však zavelel Berbatov, jenž celkem čtyřmi brankami rozdrtil hostující celek. Tottenham se tak rázem stal nejlepším mužstvem co se týče ofenzivy - vstřelil 41 branek a posunul se na dvanáctou pozici.

Naopak vůbec se nedaří jinému klubu z Londýna - Fulhamu. Letos si připsal už devátou remízu a s pouhými dvěma výhrami mu patří až předposlední příčka v tabulce Premier League.

V sobotu Fulham sice vedl v Birminghamu brzkým gólem Bocanegry, jenže domácí v druhém poločase stačili vyrovnat. Postaral se o to Larsson, čímž udržel tým nad hranou sestupu.

Tottenham - Reading 6:4
Branky: 7., 63., 73. a 83. Berbatov, 76. Malbranque, 79. Defoe - 69. a 74. Kitson, 16. Cissé, 53. Ingimarsson
West Ham United - Manchester United 2:1