Červená karta za močení u hřiště. Bývalý fotbalista Juventusu byl kuriózně vyloučen

ČTK ČTK
20. 3. 2023 19:57
Pro bývalého fotbalistu Juventusu Cristiana Bunina skončil nedělní zápas třetí italské ligy ještě dřív, než začal, navíc za poměrně ponižujících okolností. Útočník týmu Lecco dostal červenou kartu za to, že před vystřídáním močil u kraje hřiště.
Fotbal, ilustrační snímek.
Fotbal, ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Šestadvacetiletý Bunino měl přijít na trávník v zápasu proti Piacenze jako střídající hráč v 76. minutě, ale ještě předtím si chtěl diskrétně ulevit u hřiště. K jeho smůle ho však viděl jeden z rozhodčích a někdejší mládežnický italský reprezentant dostal červenou kartu, aniž by se vůbec dostal na hřiště.

"Pravidla se musejí dodržovat, ale doufal jsem ve žlutou kartu. Myslel jsem, že zvítězí zdravý rozum, protože on nikoho neurazil a nikdo ho neviděl. Bunino podle mě ani netušil, co se může stát," uvedl trenér týmu Lecco Luciano Foschi, po utkání, jež skončilo bezbrankovou remízou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Ratifikaci Istanbulské úmluvy vláda projedná zřejmě až v polovině června

Vláda ve středu nebude rozhodovat o postoupení Istanbulské úmluvy k ratifikaci. Věc projedná zřejmě 14. června, uvedl bez dalších podrobností mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Předchozí vlády ratifikaci dokumentu odsouvaly kvůli kontroverzím, které text budí. Úmluva z roku 2011 odsuzuje domácí násilí, sexuální obtěžování, znásilnění, nucené sňatky, takzvané zločiny ze cti či mrzačení genitálií.

Kabinetu Petra Fialy (ODS) zaslalo ministerstvo spravedlnosti návrh minulé pondělí, na následné středeční jednání ale zařazen nebyl. Blažek tehdy uvedl, že očekává, že se tak stane za týden. Ministři ve středu rozhodli pouze o tom, že při jednání Evropské unie o přijetí Istanbulské úmluvy by se měl český zástupce zdržet.

Dokument v Česku vyvolává rozporuplné reakce, a to i mezi představiteli vládní koalice. Odmítají ho konzervativci či sedm křesťanských církví. Zastánci úmluvy uvádějí, že pomůže zlepšit pomoc obětem a představuje i symbol, že násilí je v Česku nepřijatelné. Podle ženských organizací je úmluva terčem dezinformační kampaně některých spolků i jednotlivců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy