Teď už na nás leží deka, smutní plzeňský střelec Vydra. Víru v titul ale neztrácí

ČTK ČTK
20. 3. 2023 8:18
Plzeňskému fotbalistovi Matěji Vydrovi sice spadl kámen ze srdce, že se dočkal premiérového soutěžního gólu za Viktorii, ale po překvapivé domácí porážce 1:2 s Bohemians 1905 ve 24. ligovém kole byl hodně zklamaný. Podle třicetiletého reprezentačního útočníka na obhájcích titulu, kteří v jarní části sezony už počtvrté prohráli, leží deka.
Matěj Vydra v dresu Plzně
Matěj Vydra v dresu Plzně | Foto: ČTK

Vydra ve 27. minutě otevřel skóre, ale domácí favorité náskok ztratili. V 53. minutě si dal vlastní gól Tomáš Chorý po střele Adama Kadlece, který byl v 81. minutě vyloučen. Oslabení "Klokani" přesto za čtyři minuty dokonali obrat díky trefě Daniela Köstla.

"Asi už máme na sobě nějakou deku. Není to první gól, který jsme si takhle dali sami. Už s Hradcem (při porážce 1:2 na konci ledna) jsme si dali vlastní gól, pak i další utkání," řekl Vydra na tiskové konferenci.

Do Plzně přišel v zimě jako volný hráč po konci angažmá v anglickém Burnley a operaci kolena. V české lize vstřelil první branku od dubna 2010, kdy se prosadil ještě v dresu Ostravy.

"Jako útočník jsem za to rád. Po těžkém zranění nikdy není lehký návrat do plného zápřahu. Trochu mi spadl kámen ze srdce, protože jako útočník v novém angažmá chcete dávat góly co nejdřív. Já už předešlé zápasy šance měl, bohužel to tam nepadlo. Dneska to tam padlo, ale smutný konec," konstatoval Vydra.

V 60. minutě za stavu 1:1 zahodil velkou šanci po Chorého tyčce. "Celý týden trénujeme dobíhání odražených balonů. Snažil jsem se tam být. Bohužel jsem to měl na dlouhou nohu. Ale nemělo by se to stávat, měl by to být gól," upozornil rodák z Havlíčkova Brodu.

"Podle mého názoru jsme měli zápas pod kontrolou. I za stavu 1:1 se to dá zlomit. Choras (Chorý) měl tyčku, já to dorážel. Hejdisovi (Hejdovi) to gólman z čáry lapil. Možná ta deka, jak jsem už říkal," mínil Vydra.

"Z mého pohledu je důležité se do šancí dostávat. Je otázka času, kdy to tam začne padat. Pak s prominutím i z ho…a dáte gól. Teď šance jsou, ale buď trefujeme tyčky, nebo gólmany. Prostě to tam nepadá," doplnil bývalý útočník Udine, Watfordu nebo Derby County.

Plzeň z třetího místa před reprezentační přestávkou ztrácí pět bodů na vedoucí Slavii i druhou Spartu.

"Věděli jsme před zápasem, že když vyhrajeme, bude to o dva body a všechno je ve hře. Ale podle mého názoru Slavia i Sparta začnou ztrácet. Oni mají mezi sebou zápas, my máme zápas na Spartě. Podle mě je všechno ještě ve hře, ale musí se trochu i štěstěna obrátit k nám," prohlásil Vydra.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy