Fotbalista Přikryl zamířil ze Sparty na hostování do Dukly

ČTK ČTK
29. 1. 2015 11:36
Dvaadvacetiletý křídelní hráč stráví jarní část prvoligové sezony na hostování v Dukle Praha
Tomáš Přikryl
Tomáš Přikryl | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalista Tomáš Přikryl opouští pražskou Spartu. Dvaadvacetiletý křídelní hráč stráví jarní část prvoligové sezony na hostování v Dukle Praha, kde by měl mít větší herní vytížení před červnovým evropským šampionátem jednadvacítek na domácí půdě. Oba kluby o tom informovaly na svých internetových stránkách.

"Jsme velice rádi, že se Tomáš rozhodl pro vstup do našeho klubu. Jedná se o jednoho z nejtalentovanějších hráčů u nás a reprezentanta do 21 let. Věříme, že v našem mužstvu najde uplatnění a bude velkou posilou pro jarní část ligy," uvedl sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Přikryl přestoupil do Sparty před třemi lety z Olomouce, ale poslední dobou nebyl v základní sestavě. V tomto ligovém ročníku sice naskočil do deseti zápasů, ale jen čtyřikrát v nich nastoupil od začátku.

"Hostování Tomáše směřuje k tomu, aby měl maximální zápasové vytížení. Je to i od Sparty vstřícný krok směrem k reprezentační jednadvacítce, kterou čeká mistrovství Evropy. Pro všechny strany bude nejlepší, když se v létě vrátí na Letnou zcela rozehraný," uvedl hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International. Přikryl v lize odehrál 92 utkání a vstřelil dvanáct branek.

Sparta prodloužila smlouvy s Holkem a Váchou

Sparta současně také oznámila, že prodloužila smlouvy se stoperem Mariem Holkem a záložníkem Lukášem Váchou. Oba reprezentanti se obhájci titulu upsali do roku 2018.

Osmadvacetiletý Holek přišel do Sparty v prosinci 2011 jako volný hráč z Dněpropetrovsku, pětadvacetiletý Vácha přestoupil na Letnou o rok později z Liberce. V minulé sezoně přispěli k zisku double za triumf v lize a poháru. "Rozhodování bylo vážně krátké, jsem moc rád, že mi Sparta prodloužení smlouvy nabídla," řekl Vácha. "Ve Spartě jsem spokojený, tak nebyl důvod, proč tady smlouvu neprodloužit," uvedl Holek.

 

Právě se děje

Další zprávy