Juventus v pohodě vyhrál a pojistil si první místo

15. 12. 2013 17:35
Fotbalisté Fiorentiny zdolali v italské lize Boloňu 3:0 a nejméně do večera se posunuli před Inter Milán na čtvrtou příčku tabulky.
Radost hráčů Juventusu
Radost hráčů Juventusu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Fiorentiny zdolali v italské lize Boloňu 3:0. Neapol v souboji uchazečů o postup do evropských pohárů zdolala Inter Milán 4:2 a má pětibodový náskok před čtvrtou Fiorentinou, která díky výhře 3:0 nad Boloňou odsunula Inter na pátou pozici.

Nový kouč Neapole Rafael Benítez, jehož jediným italským působištěm byl zatím Inter, se z prvního gólu proti svému bývalému zaměstnavateli radoval už v deváté minutě. Skóre duelu otevřel střelou z voleje z hranice pokutového území útočník Gonzalo Higuaín.

Inter vyrovnal zásluhou Estébana Cambiassa devět minut před změnou stran, ale domácí odpověděli bleskovým zásahem Driese Mertense a dorážkou Blerima Dzemailiho a rázem vedli 3:1. Ještě před přestávkou dostal milánský tým na jednogólový odstup Juto Nagatomo, ale hosté už duel nezvrátili.

Naopak již bez vyloučeného Rickyho Álvareze inkasoval Inter počtvrté, když se devět minut před koncem prosadil José Callejón. V nastavení navíc ještě neproměnil penaltu neapolský Goran Panděv.

Tevéz poskočil mezi střelci

Tévez se propracoval na druhé místo střelecké tabulky Serie A, ve které s deseti góly ztrácí tři trefy na Giuseppeho Rossiho z Fiorentiny. Podíl měl i na zbývající brance v síti ligového nováčka, o kterou se po Argentincově centru ze standardní situace postaral Federico Peluso.

Fiorentina doma proti předposlední Boloni nedopustila zaváhání a rozhodující náskok si vypracovala už v první půli, kdy se trefili Josip Iličič a Borja Valero. Po přestávce pojistil triumf "Violy" útočník Giuseppe Rossi, kterému Valero oplatil gólovou přihrávku.

Do sestavy Lazia se po více než měsíční pauze způsobené vykloubeným ramenem vrátil Miroslav Klose a hned prokázal svou klíčovou roli pro římský celek. Německý útočník už během úvodní půlhodiny rozhodl utkání s Livornem dvěma góly a zařídil výhru 2:0, která byla první za posledních sedm ligových duelů Lazia.

Sampdoria Janov díky střele Édera získala tři body za výhru 1:0 na hřišti Chieva, zato jejímu městskému konkurentovi FC unikl v domácím duelu s Atalantou Bergamo plný bodový zisk jen těsně. Na zásah Andrey Bertolacciho totiž odpověděl ve čtvrté minutě nastavení gólem na konečných 1:1 Giuseppe De Luca.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Chievo - Sampdoria Janov 0:1 (16. Éder), FC Janov - Bergamo 1:1 (72. Bertolacci - 90.+4 De Luca), Fiorentina - Boloňa 3:0 (13. Iličič, 29. Valero, 65. Rossi), Lazio Řím - Livorno 2:0 (19. a 26. Klose), Parma - Cagliari 0:0, Udine - FC Turín 0:2(48. Farnerud, 75. Immobile), Juventus Turín - Sassuolo 4:0(15., 45. a 68. Tévez, 28. Peluso), Neapol - Inter Milán 4:2 (9. Higuaín, 39. Mertens, 42. Dzemaili, 81. Callejón - 36. Cambiasso, 45.+2 Nagatomo).

1. Juventus Turín 16 14 1 1 35:10 43
2. AS Řím 15 11 4 0 29:5 37
3. Neapol 16 11 2 3 35:19 35
4. Fiorentina 16 9 3 4 32:20 30
5. Inter Milán 16 7 7 2 36:21 28
6. Hellas Verona 16 8 2 6 27:25 26
7. FC Turín 16 5 7 4 26:23 22
8. Lazio Řím 16 5 5 6 21:22 20