AS Řím na pátý pokus v lize vyhrál, zdolal Fiorentinu

8. 12. 2013 14:43
Klub z hlavního města se dočkal výhry po sérii čtyř remíz a na vedoucí Juventus dál ztrácí tři body.
Mattea Destro z AS Řím slaví gól s koučem Rudim Garciou a kapitánem De Rossim.
Mattea Destro z AS Řím slaví gól s koučem Rudim Garciou a kapitánem De Rossim. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím zdolali v 15. kole italské ligy na domácím hřišti Fiorentinu 2:1 a zůstali jediným neporaženým týmem ročníku. Klub z hlavního města se dočkal výhry po sérii čtyř remíz a na vedoucí Juventus dál ztrácí tři body.

Na soupisce domácího celku se po více než měsíci a půl objevil kapitán Francesco Totti, který doléčil zraněný stehenní sval. Z lavičky náhradníků však do utkání nezasáhl.

Maicon a Destro skórovali poprvé

Skóre otevřel v sedmé minutě doklepnutím míče z malého vápna Brazilec Maicon. Dvaatřicetiletý obránce se trefil poprvé od letního příchodu z Manchesteru City. Hosté ale po půlhodině hry dokázali vyrovnat zásluhou voleje Juana Vargase.

O třech bodech pro AS Řím rozhodl v 67. minutě střídající Mattea Destro. Dvaadvacetiletý útočník, který přišel do týmu v červenci z FC Janov, oslavil brankou svůj první start v dresu Římanů.

Inter nevyužil zaváhání Neapole

Inter Milán v domácím duelu jen remizoval s Parmou 3:3, nevyužil tak zaváhání třetí Neapole a dál na ni v tabulce ztrácí čtyři body.

Skóre utkání na San Siru otevřel první brankou sezony hostující Nicola Sansone. Inter sice dokázal dvě minuty před přestávkou vyrovnat zásluhou nejlepšího střelce domácích Rodriga Palacia, Parma však šla ještě do konce prvního poločasu do vedení. Po chybě gólmana Samira Handanoviče doklepl míč do prázdné branky Marco Parolo.

Ve druhé půli nejprve vyrovnal devátou trefou sezony znovu Palacio a během dalších dvou minut poslal Inter do vedení Fredy Guarín. "Nerazzurri" ale na všechny body nedosáhli, když se také podruhé v utkání trefil Sansone.

Plašilova Catania prohrála po desáté v řadě

Desátou porážku v řadě utrpěli fotbalisté Catanie s Jaroslavem Plašilem v základní sestavě, když podlehli v Janově Sampdorii 0:2. Domácí mužstvo nasměroval k výhře po změně stran pátou trefou v ročníku nejlepší klubový střelec Éder, konečnou podobu výsledku dal v 77. minutě Manolo Gabbiadini.

Catania zůstává s devíti body poslední, Sampdoria se po výhře posunula na 16. příčku.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

AS Řím - Fiorentina 2:1 (7. Maicon, 67. Destro - 29. Vargas), Cagliari - FC Janov 2:1 (76. a 90.+2 Sau - 16. Gilardino), FC Turín - Lazio Řím 1:0 (19. Glik), Hellas Verona - Bergamo 2:1 (82. Gómez, 87. Jorginho z pen. - 42. Denis), Sampdoria Janov - Catania 2:0 (54. Eder, 77. Gabbiadini), Sassuolo - Chievo 0:1 (55. Théréau), Inter Milán - Parma 3:3 (44. a 54. Palacio, 56. Guarín - 11. a 59. Sansone, 45.+1 Parolo).

1. Juventus Turín 15 13 1 1 31:10 40
2. AS Řím 15 11 4 0 29:5 37
3. Neapol 15 10 2 3 31:17 32
4. Inter Milán 15 7 7 1 34:17 28
5. Fiorentina 15 8 3 4 29:20 27
6. Hellas Verona 15 8 1 6 27:25 25
7. FC Turín 15 4 7 4 24:23 19
8. FC Janov 15 5 4 6 16:18 19