Evropská liga • 5. kolo • 21:00

FK Jablonec - Stade Rennes

FK Jablonec
0:1
0:0
Stade Rennes
55. Grenier

Hezký podvečer, vítejte při sledování online přenosu z utkání 5. kola Evropské ligy mezi týmy FK Jablonec a francouzským celkem Stade Rennes. Úvodní výkop je naplánován na 29.11. od 21:00.

 

Jablonec dnes měl hrát o zachování naděje na postup ze skupiny, ale bohužel tato naděje padla ještě před výkopem duelu s Rennes. Odpolední duel v Astaně vyhrál Kyjev 1:0, což znamená, že matematicky už Jablonec nemá šanci postoupit. 

A tak dnes Jablonec bude usilovat jen o čest a body do koeficientu. A také dárek k narozeninám pro předsedu klubu Miroslava Peltu, který předevčírem oslavil narozeniny. 

Když už jsme u oslavenců: Dnes mimochodem slaví narozeniny šéf Rennes Olivier Letang. A tak Miroslav Pelta přispěchal s gratulací a dárkem. 

Sestavy pro dnešní zápas: 

Jablonec: Hrubý - Hanousek, Lischka, Hovorka , Holeš - Sobol, Považanec, Hübschman, Kubista, Trávník - Doležal. 

Rennes: Koubek - Zefanne, Da Silva, Mexer, Traoré,Lea-Silki, Johanson, Bourigeaud, André, Grenier, Sarr 

Náhradníci: 

Jablonec: Hanuš, Kratochvíl, Chramosta, Jankovič, Břečka

Rennes: Gertmons, Bensebaini, Hunou, Siebatcheu, Del Castillo, Niang, Ben Arfa 

Dnes hraje svůj pátý zápas ve skupině také pražská Slavia. A na hřišti Bordeaux se jí moc ,nedaří, zatím prohrává 0:1. Závěrečné minuty duelu můžete sledovat zde. 

V Bordeaux je dohráno. Domácí vyhrávají nad Slavií sice nečekaně, ale zaslouženě 2:0. 

Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu. Domácí se představí v tradičních zelených dresech, hosté se oděli do červené.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Rennes okamžitě poslalo míč směrem dopředu. Obrana Jablonce však nepřipustila jakékoliv nepříjemnosti.

2.

Sarr se po brankové čáře prodíral až před svatyni Hrubého. Nakonec se mu to ke štěstí domácích nepovedlo. Ti tak budou mít možnost rozehrávky.

3.

Bourigeaud se snažil projít středem hřiště, jeho plán mu perfektním obranným zákrokem zhatil Považanec.

4.

Když už se Jablonečtí dostanou na útočnou polovinu soupeře, okamžitě k nim dostupují obránci. Severočeši se zatím nemůžou dostat do žádné kombinace.

5.

Na přihrávku Bourigeauda si nabíhal Sarr, nepohlídal si ale ofsajdové postavení.

6.

Lea Siliki se snažil pod tlakem napadajícího obránce centrovat do vápna. To se mu nakonec povedlo, nicméně míče se bezpečně zhostil Hrubý.

7.

Považanec dostal míč na Doležala. Ten byl, zdálo se, faulován, avšak rozhodčí se rozhodl tento zákrok pustit. Následně fauloval sám Považanec.

9.

Lea Siliki poslal míč na Sarra, jenž byl opět v ofsajdovém postavení. Nutno podotknout, že stejně jako v minulém případě se nejednalo o ofsajd nijak velký. Na tohoto hráče Rennes si budou muset Severočeši dávat velký pozor.

10.

Grenier odcentroval směrem do vápna. Tento míč našel pouze rukavice brankáře Hrubého.

11.

Považanec poslal pěkný míč do vápna Rennes. Tam k němu měl nejblíž Trávník, kterému k zasažení balónu mu chyběl krok, možná dva.

12.

Holeš byl při průniku po pravé straně faulován a Jablonec bude mít možnost rozehrání volného přímého kopu.

13.

Trávníkův centr mířil na hlavu Hübschmana, ten ale nakonec nevyskočil nejvýše a míč dobře odvrátil jeden z obránců hostí.

13.

Po dobré práci Trávníka u rohového praporku budou Jablonečtí zahrávat rohový kop.

14.

Doležal se dostal po zahrání rohového kopu k hlavičce, ta nebyla dostatečně důrazná. Jablonec bude mít další možnost kopu od rohového praporku.

14.

Také tento roh nebyl zahrán vůbec špatně. Míče se však po sérii odrazů zhostil brankář Koubek.

15.

Grenier zůstal ležet na hrací ploše a drží se za ucho. Záložník Rennes přišel k újmě v hlavičkovém souboji s Hanouskem.

16.

Oba týmy využívají krátkého přerušení, způsobené ošetřením Greniera, k občerstvení a krátké poradě.

18.

Hra má skutečně tempo. Například oproti zápasu Slavie můžeme vidět snahu o založení útoků od samého začátku utkání.

20.

Hovorka poslal míč na hlavu Doležala, jenž se jej ještě snažil prodloužit dál směrem k brance. Míč nakonec chytá brankář Koubek.

21.

Michal Trávník si dobře pokryl balón a Andremu nezbývalo nic jiného, než jej faulovat. Přímý kop pro Jablonec.

22.

Trávníkova myšlenka špatná nebyla, ke smůle domácích se Hübschman v pokutovém území neuvolnil ideálně a nedokázal líp zakončit.

22.

Lea Siliki se po nepovedeném autovém vhazování Jablonce dostal k míči a po průniku nalevo se jej snažil poslat do šestnáctky. Míč ale ztlumil jeden z obránců domácích a poté se jej zmocnil Hrubý.

23.

Jablonec je směrem dopředu skutečně aktivní a pramení z toho další možnost rozehrání rohového kopu.

24.

Jablonec zatím nabídnuté rohy nezahrává vůbec špatně! Lischka dokázal míč hlavičkou posunout až na Hovorku, který ještě před zakončením volil kličku do strany, jeho následnou střelu ale dobře zblokovala obrana Rennes.

26.

Bourigeaud si všiml, že je Hrubý daleko z branky a snažil se ho přelobovat. Ve výsledku ale poslal spíš takový pozdrav pro fanoušky, kteří mají kotel právě za brankou jabloneckého brankáře.

27.

Zeffaneho střela z velké dálky nebyla vůbec špatná, jelikož ve vzduchu hodně zaplavala. Hrubý je však pozorný a s přehledem chytá.

28.

Kubista si výborně počínal u postranní čáry v souboji jeden na jednoho a dokázal náramně odcentrovat do vápna, kde byl úplně volný Doležal. Tomu scházely centimetry k tomu, aby poslal míč směrem na branku!

30.

Lea Siliki teď pokazil rozehrávku a k míči se dostal Hanousek. Ani na jeho noze se ale příliš dlouho neohřál, jelikož i obránce Jablonce v rozehrávce chybuje.

31.

Jablonec hraje opravdu pěkný fotbal. Míč se po hlavičkovém souboji ve vápně dostal na nohu úplně volného Doležala, který se rozhodl nic nevymýšlet a z blízkosti prostě napálit míč směrem na branku. Koubek a jeho spoluhráči měli obrovské štěstí, jelikož Doležal trefuje pouze břevno!

32.

Další obrovská šance domácích. Lischka si skvěle naběhl na centr z rohového kopu a jeho jedovatou hlavičku Koubek dokázal vytěsnit!

34.

Andre za zákrok na Považance vidí první žlutou kartu zápasu. Tohle byl nevybíravý zákrok kapitána Rennes.

35.

K míči se po delším čase dostávají také hosté. Lea Siliki se po levé straně neprosadil, jeho tým ale může v akci pokračovat po zahrání autového vhazování.

36.

Jablonec měl možnost uniknout do rychlého přečíslení, Sobol si ale při zpracování míče nepočínal ideálně.

38.

Jablonecká defenziva se zatím zdá býti nepropustná. Hrubý již delší čas neměl práci, to Koubek se musí mít na pozoru.

40.

Teď se Rennes sice hladce dostalo na útočnou půli, tam ale přišel faul Johanssona a míč do hry uvedou domácí.

41.

Naprostá většina útočných akcí hostů je vedena po levé straně přes Lea Silikiho, ten se však zatím nemůže dostat do výraznější šance.

42.

Traore z vápna dobře odvrátil centrovaný míč, za kterým směřoval Sobol.

43.

Grenier teď neudržel nervy na uzdě a po odpískání se nezachoval příliš sportovně, když přitlačil míč z rukou na hruď Hübschmana. Grenier teď může být rád, že neviděl žlutou kartu.

44.

Severočeši se teď musí mít hodně na pozoru, jelikož se Rennes na závěr poločasu nadechuje k tlaku na útočné polovině.

44.

Po několika rozích Jablonce byla tato příležitost nabídnuta také hostům. Ti sice s touto možností nenaložili ideálně, avšak k odraženému míči se nakonec dostal Johansson, jehož dělovka mířila vedle pravé tyče Hrubého branky.

45+1.

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+2.

První poločas skončil.

Jablonec zatím předvádí opravdu pohledný fotbal. Výsledkem jejich snažení a sympatického výkonu byly hned tři dobré šance. Tu největší měl Doležal, jenž se ve 31. minutě dostal k odraženému míči a tváří v tvář Koubkovi poslal míč pouze do břevna. Rennes předvedlo zlepšený výkon směrem dopředu zejména ke konci první půle, avšak k žádnému vážnějšímu ohrožení Hrubého svatyně nedošlo.

Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 55%:45%
Střely celkem: 9:3
Střely na branku: 3:1
Žluté karty: 0:1

V Jablonci je vše připraveno k zahájení druhé půle, ta za malý moment začne.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Jablonec se ihned vrhl do akce a pramenil z toho rohový kop. Ten na rozdíl od těch předchozích tolik povedený nebyl.

47.

Sobol nedal obráncům Rennes ani trochu času a ti byli nuceni míč pouze odkopnout do zámezí.

48.

Zeffane se snažil centrovat, míč se ale po odrazu dostal až za postranní čáru. Na druhé straně se mohl do zajímavé šance dostat Sobol, avšak míč mu od nohy nepříjemně odskočil.

50.

Hübschman sice neposlal směrem na Hanouska špatnou přihrávku, ten však nedokázal udržet míč na hřišti a Rennes bude vhazovat.

51.

Holešova střela z dálky se ztočila do opačné strany, než by jablonecký hráč potřeboval a míč končí hodně mimo.

52.

Zeffane si při rozehrávce nevedl dobře a Jablonec tak opět má možnost dostat se na útočnou polovinu soupeře.

53.

Sobol tvrdě atakoval Traoreho v souboji o míč. Po tomto zákroku nemůže přijít nic jiného, než žlutá karta.

55.

Tak to je pro domácí šok. Poté, co se v první půli prezentovali povedeným výkonem, na který navázali i v úvodu druhé půle, přichází branka hostů. Sarr ve vápně dobře zpracoval centr a posunul míč na volného CLÉMENTA GRENIERA, který se z hranice pokutového území prosadil nádhernou střelou k levé tyči - 0:1.

57.

Po faulu hostujícího hráče uvede míč do hry Hovorka.

58.

Považanec dostal od Doležala míč do ideální pozice na hranici šestnáctky, avšak prvně jmenovaný mířil pouze do těla bránícího Traoreho. Velká škoda, že Považanec nezamířil líp.

59.

Hned dva hráči Rennes teď leží na trávníku. Jedním z nich je Traore, druhý Lea Siliki. Rozhodčí však nevyhodnotil ani jeden předcházející souboj jako nedovolený.

60.

Hráči Rennes se před napadajícími hráči Jablonce rozhodli nic nevymýšlet a míč prostě odkopli pryč ze své obranné poloviny.

62.

Holeš se dostal do dobré střelecké pozice. Mezi ním a Koubkem stál už jen Zeffane a právě ten střelu nebezpečně tečoval. Koubek nakonec dokázal dobře zareagovat.

63.

Střídání v týmu Stade Rennes: Benjamina Bourigeauda nahradí M'Baye Niang,

střídání v týmu FK Jablonec: Eduarda Sobola nahradí Miloš Kratochvíl.

64.

M'Baye Niang dostává již po minutě na hřišti žlutou kartu. Po tom, jak se vrhl do souboje s Hovorkou, nic jiného přijít nemohlo.

65.

Traore perfektně odvrátil nebezpečný centr, který směřoval do pokutového území Rennes. Rohový kop pro domácí.

66.

Po Hovorkově centru se dostal k hlavičce Kubista. Tento pokus dokázal Koubek pouze vyrazit, avšak k dalšímu ohrožení jeho svatyně nedošlo.

67.

Lea Siliki hledal průnikovou nahrávkou Sarra. Ten si se zpracováním neporadil ideálně a míč nedokázal vůbec zahrát.

68.

Mexer chtěl původně odkopnout Holešův centr. Nakonec se pro tuto možnost nerozhodl a udělal dobře, jelikož by poté měl Koubek s tímto míčem mnohem větší problémy.

70.

Rennes se teď postupným útokem dostalo až na útočnou polovinu. Tam ale Lea Siliki fauloval Považance a možnost uvést míč do hry budou mít Jablonečtí.

71.

Trávník se opět snažil centrovat míč do vápna. Tato činnost mu nejen dnes opravdu jde a potvrdil to i nyní. Nicméně Kubista se nakonec nedokázal popasovat se zpracováním a Jablonec o míč přichází.

72.

Trávník se již napřahoval ke střele, těsně před nohou mu ale míč dobře odkopl Siliki a jablonecký záložník tak nezakončil.

74.

Považanec s míčem míchal tak dlouho, až o něj přišel. Útočná akce domácích nakonec pokračovala a k zakončení se dostal Doležal, jehož pokus ale mířil vysoko nad branku.

75.

Andre se dobře uvolnil až do střelecké pozice a z hranice pokutového území jen těsně míjí pravou tyč jablonecké branky.

76.

Střídání v týmu Stade Rennes: Clémenta Greniera nahradí Hatem Ben Arfa.

77.

Hosté teď napadají rozehrávku Jablonce už na jeho půli a domácí se tak v posledních chvílích dostávají do útoku s velkými problémy.

78.

Překonat obranu hostů se snažil centrem Lischka a to se mu povedlo. Ve výsledku z toho pramenil z toho Holešův balón do vápna, na který si nabíhal Kubista, avšak ten míč nezasáhl ideálně.

80.

Da Silva teď s autovým vhazováním nijak nespěchal a to se Jabloneckým vůbec nelíbilo.

81.

Johansson na půli nepřehlédnutelně zezadu zatáhl Trávníka a za tento zákrok vidí žlutou kartu.

82.

Nadějný Kratochvílův míč do pokutového území dokázal Koubek vyrazit. K jeho štěstí tak šikovně, že se míč za čáru odrazil od Hübschmana a brankář hostů tak bude odkopávat od branky.

82.

Střídání v týmu FK Jablonec: Tomáše Hübschmana nahradí Jan Chramosta.

83.

Sarr dokázal oběhnout Považance a ten nemohl jinak, než senegalského útočníka faulovat, a to dokonce za cenu žluté karty.

84.

Ze hry hostů je skutečně viditelné, že netrpělivě čekají na závěrečný hvizd a do rozehrávek či útoků se nehrnou příliš rychle.

85.

Teď nevím, zda chtěl Holeš přelobovat Koubka, nebo se mu kop pouze hrubě nepovedl. Tak či onak, míč končí na tribuně.

85.

Trávník nedokázal vpravo v pokutovém území zpracovat centr, který mířil ideálně, přesně na něj a Koubek tak mohl bez problémů zasáhnout.

86.

Kubista se dostal k dobré střele, avšak zakončovat musel z kroku, navíc jediným volným prostorem, kterým míč mohl projít a Koubek tento pokus vyráží na roh.

88.

Míč se po standardní situaci a odrazu dostal k volnému Považancovi, jehož střelu dokázal zblokovat Ben Arfa.

89.

Střídání v týmu Stade Rennes: Ismaila Sarra nahradí Adrien Hunou.

90.

Rennes teď využívá jakékoliv možnosti k proniknutí na útočnou polovinu soupeře. Lea si ale v souboji nepočínal ideálně, a tak bude Hrubý odkopávat od branky.

90.

Střídající Hunou se ocitl před Hrubým úplně osamocen. Brankář Jablonce však drží naděje svého týmu na bodový úspěch a tasí bravurní zákrok!

90+1.

Nastavovat se budou čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+3.

Chramosta se sice dostal do vyložené šance a Koubek musel zasahovat, nicméně již před tím byl praporek pomezního nahoře - ofsajd.

90+4.

Jablonečtí teď sypou do šestnáctky Rennes jeden centr za druhým. Výraznější šance ale nepřichází.

90+5.

Konec zápasu.

Jablonec měl v tomto utkání skutečně smůlu. Přestože byl naprostou většinu zápasu lepším týmem, nedokázal skórovat a jediná chyba v obraně znamená, že si z tohoto zápasu po výsledku 0:1 neodnese ani bod. Středočeši předvedli skutečně sympatický výkon, kdy i přes nemožnost postoupit do play off dali do zápasu vše a své fanoušky museli rozhodně potěšit. Jediným úspěšným střelcem zápasu se stal Clément Grenier.

Statistiky zápasu:

Držení míče: 58%:42%
Střely celkem: 21:6
Střely na branku: 6:3
Žluté karty: 2:3

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkujeme vám za přízeň a u některého z dalších online přenosů na počtenou.

Právě se děje

před 3 hodinami

Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili osm dětí

Nejméně osm dětí ve věku 12 až 14 let zabili a další desítku žáků zranili ozbrojenci, kteří dnes vtrhli do školy ve městě Kumba na západě Kamerunu. Informovala o tom agentura AFP. Masakr, při němž ozbrojenci použili i mačety, se stal v regionu, kde vládní jednotky několik let vedou tvrdý boj se separatistickými skupinami. "Přijeli na motorkách, vtrhli do třídy a začali střílet," popsal scénu místní zastupitel. Zatím není jasné, kdo za útokem na školu stojí. Oblast sužuje konflikt od roku 2017, kdy separatisté vyhlásili po násilném potlačení pokojných protestů vlastní stát Ambazonii. Prezident Paul Biya, který Kamerunu vládne od roku 1982, poté vyhlásil separatistům válku a označil je za teroristy. Podle nevládních organizací se zločinů dopouštějí obě strany.

před 5 hodinami

Ajax překonal rekord nizozemské ligy, Venlu nastřílel 13 gólů

Fotbalisté Ajaxu deklasovali 13:0 Venlo a zaznamenali nejvyšší výhru v historii nizozemské ligy. Útočník Lassina Traoré přispěl k debaklu pěti góly a třemi asistencemi. Pět gólů v jednom utkání dal v dresu slavného amsterodamského celku naposledy před 35 lety legendární Marco van Basten.

Ajax překonal svou nejvyšší výhru ze sezony 1971/72, kdy porazil 12:1 Arnhem. Také střelecký rekord v utkání na soupeřově hřišti byl dosud v držení úřadujícího nizozemského šampiona, který před třemi lety vyhrál na půdě Bredy 8:0.

Favorit ovládl první poločas ve Venlu 4:0, po změně stran navíc dostal červenou kartu domácí Christiaan Kum a Ajax spustil ve zbytku utkání kanonádu. Míč držel 76 procent hracího času a prostor mezi tyčemi trefil třiadvacetkrát. Soupeř naproti tomu ani jednou.

Výjimečný výkon devatenáctiletého útočníka Traorého z Burkiny Faso doplnili i další spoluhráči. Dva góly a asistenci zaznamenal Jurgen Ekkelenkamp, dvakrát se trefil i střídající veterán Klaas-Jan Huntelaar.

Ajax se tak posunul do čela soutěže, na první místo se ale v případě nedělní výhry v Arnhemu může vrátit PSV Eindhoven. Venlo je s pěti body z šesti zápasů ve středu tabulky.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Ženy opět vyšly do boje proti Lukašenkovi

Několik stovek běloruských žen dnes opět demonstrovalo v Minsku za odstoupení autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Nejméně deset aktivistek policie zadržela. Menší protivládní demonstrace se konaly i v dalších městech země. Ženy pochodovaly centrem města a měly v deštivém dni červenobílé deštníky v barvách historické běloruské vlajky. Nesly také transparenty, na nichž měly napsány své profese, aby zdůraznily šíři opozice vůči Lukašenkovi. Ten vládne v Bělorusku už 26 let a letos v srpnu ho ústřední volební komise opět vyhlásila vítězem prezidentských voleb. Opozice, EU, USA i další země považují výsledky za zmanipulované. Demonstrace v Bělorusku pokračují už dva a půl měsíce i přes četné zatýkání i mnohdy brutální zákroky vůči jejich účastníkům. 

před 7 hodinami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy