Evropská liga • 5. kolo • 18:55

Girondins Bordeaux - Slavia Praha

Girondins Bordeaux
2:0
0:0
Slavia Praha
49. de Préville
90+5. Koundé

Hezký podvečer, vítejte při sledování online přenosu z utkání 5. kola Evropské ligy mezi francouzským celkem Girondins Bordeaux a SK Slavia Praha. Úvodní výkop je naplánován na 29.11. od 18:55.

Úvodní sestavy:

Girondins Bordeaux: Costil (C) - Sabaly, Kounde, Pablo, Palencia - Youssouf, Tchouameni, Lerager - Kalu, Cornelius, De Preville.

Poussin - Jovanović, Kamano, Karamoh, Plašil, Sankhare, Vada.

Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu-Ngadjui, Deli, Bořil - Souček (C), Traore - Stoch, Hušbauer, Zmrhal - Matoušek.

Kovář - Baluta, Kúdela, Olayinka, Sýkora, Škoda, Zelený.

Bordeaux nastoupí proti Slavii v této sestavě.

Slavia vstoupí do boje o postup v této sestavě.

Slavia pyká za řádění vlastních fanoušků v Kodani a v utkání ve Francii se nebude moci opřít o jejich podporu.

Fotbalisté Slavie se radují s fanoušky
Fotbalisté Slavie se radují s fanoušky | Foto: Reuters

Girondins Bordeaux

Tým z přístavního města zatím v letošním ročníku Evropské ligy nepředvádí ideální výkony. V posledním utkání se Zenitem Petrohrad dokázalo Bordeaux vybojovat bod za remízu 1:1 a tento zisk byl ve skupině prozatím jediný. Nepřesvědčivé výsledky znamenají to, že francouzský celek okupuje dno tabulky skupiny C a o případném postupu lze uvažovat spíš jen v teoretické rovině a souhře více výsledků, jednoduše, Francouzi nemají postup ve svých rukách.

Domácí trápí především nízký počet vstřelených branek. Toto číslo není příliš lichotivé ani v tabulce francouzské Ligue 1, kde si Bordeaux drží průměr přesně 1,00 vstřelené branky na zápas a nachází se na 12. místě tabulky.

Foto: Aktuálně.cz

Slavia Praha

Slavia zatím předvádí v Evropské lize obstojné výkony. Za 4 zápasy obdržela jedinou branku, na druhou stranu sama vstřelila pouze dvě. I přes tuto skutečnost se ale Pražané díky dvěma výhrám a jedné remíze řadí na 2. místo tabulky základní skupiny a případný úspěch v dnešním zápasu by celek z hlavního města výrazně přiblížil postupu.

Narozdíl od Bordeaux se Slavii na týmové scéně daří náramně. Po 16 odehraných zápasech se vyhřívá na čele tabulky, pyšnit se navíc může suverénně nejlepší ofenzivou v lize.

Foto: SK Slavia Praha

Hráči jsou již nastoupeni v tunelu a čekají na pokyn rozhodčích ke vstupu na hrací plochu. Bordeaux nastoupí v červených dresech, Slavia oblékla dresy modré.

Na stadionu nyní probíhá úvodní ceremoniál. Pohled na tribuny je poněkud smutný. Jak již bylo zmiňováno, v Bordeaux tento zápas příliš netáhne, slávističtí fanoušci mají vstup na toto utkání po výtržnostech v Kodani zakázán.

Míč do hry uvedou hráči Bordeaux.

 

1.

Utkání právě začalo.

1.

Bořilova snaha o kombinaci nebyla úspěšná a míč do hry z autového vhazování uvedou hráči Bordeaux, kteří budou mít možnost vymyslet první útočnou akci.

2.

Youssouf uvedl míč do hry po volném přímém kopu, pokračování akce však zabránilo ofsajdové postavení Corneliuse.

3.

Matoušek si předkopl balón před sebe a snažil se přesprintovat hráče Bordeaux po pravé straně. Tam byl o míč důrazně obrán a Slavia se tak bude muset pokusit o rozjetí další útočné akce z hloubi vlastní poloviny.

4.

De Preville se snažil na hranici šestnáctky obtočit kolem vlastní osy a vymyslet nějaké zakončení. Obránci Slavie si v této situaci počínali bezchybně.

5.

Leragel poslal na pravou stranu hodně nepřesný centr a míč tak opět mají na svých kopačkách hráči Slavie.

6.

Kalu se dobře prodral kolem bránícího Bořila a ten byl nucen jej faulovat. Bordeaux bude kopat přímý kop z velmi zajímavé pozice.

7.

Youssouf se prezentoval povedenou střelou z této standardní situace a brankář Kolář musel vytáhnout první povedený zákrok.

8.

Slávisté mohli postupovat směrem dopředu do zajímavé akce, sudí si však všiml faulu Hušbauera na středovém kruhu a píská faul.

9.

Kalu opět ukázal, že je potřeba jej pořádně hlídat. Jeho rychlost a agilnost činí bránícím hráčům velké problémy. Jeho střelecký pokus ale nebyl příliš nebezpečný.

10.

Bořil si nyní s míčem nerozuměl a vběhl s míčem až za postranní čáru, Bordeaux bude mít možnost pohodlné rozehrávky.

11.

Stoch se snažil vyslat průnikovou přihrávkou Matouška. Nemyslel to zle, ale provedení nebylo ideální. Mladý útočník se k míči nedostal.

12.

Slavia teď kombinovala na polovině soupeře. Nic nevymýšlet se rozhodl Hušbauer, jehož střela z asi třiceti metrů letěla hodně mimo.

13.

Deli teď před napadajícím protihráčem zvolil raději bezpečnější přihrávku svému brankáři a ten měl dostatek času na uvedení míče zpět do hry.

14.

Ani jeden z týmů si teď nemůže delší čas udržet míč na kopačkách a sledujeme tak spíš hru kolem půlící čáry, než-li nějaké útočné akce.

15.

Coufal se prodral do útoku a na pravou stranu dostal centrovaný míč. Poté však nepřihrál ideálně a míče se tak opět zhostili domácí.

18.

Slavia skutečně bude muset hru zpřesnit. Další centr směrem dopředu končí daleko za brankou Bordeaux.

19.

Míč do hry uvedl výkopem brankář Costil. Rozehrávka byla velmi nepřesná a míč se tak dostal až na úplně opačnou stranu k brankáři Kolářovi.

20.

Slávisté se nyní rozhodli aktivněji napadat rozehrávku Francouzů a Kounde měl se Sabalym co dělat, aby si míč pohlídali.

21.

Hušbauerův centr Matouška nenašel. Před vlastní šestnáctkou se o něj totiž dobře postaral Pablo.

22.

Hra zatím příliš krásy nenabízí. Pokusy o ohrožení branky se zatím na ani jedné straně nenabízí a zatím nebyla k vidění žádná vyložená šance.

23.

Deli výborně pohlídal útočícího Kalua a čistým zákrokem jej v pokutovém území obral o míč.

24.

O střelu se nejprve pokoušel Cornelius, krátce na to se snažil vystřelit také De Preville, ani v jedné situaci se však míč nedostal až ke Kolářovi.

26.

Slavia zatím vyčkává na chybu soupeře a výrazněji se nepokouší napadat jeho rozehrávku. Snahu domácích o postup směrem dopředu zastavil Bořil faulem.

27.

Cornelius se neúspěšně natahoval po dobré nahrávce Tchouameniho. Jeden krok navíc a prvně jmenovaný by zakončoval do úplně prázdné branky.

28.

Coufal vyslal směrem na branku Bordeaux spíše propagační střelu. U míče jsou opět domácí.

29.

Hušbauer se provinil faulem těsně za hranicí šestnáctky a Bordeaux bude mít ideální příležitost k ohrožení branky Pražanů.

30.

Exekuce přímého kopu se ujal De Preville. Jeho střelecký pokus nebyl úspěšný a Kolář bude odkopávat od branky.

31.

Míč směřovaný do vápna na Corneliuse byl příliš vysoký a balón se tak opět octl až za lajnou, je z toho pouze autové vhazování pro Slavii.

32.

Youssouf byl zatím asi v největší šanci zápasu poté, co dokázal velmi dobře zakončit z voleje, Kolář předvedl perfektní zákrok. Krátce na to střílel také Tchouameni, ten ale branku těsně minul.

34.

Stoch neměl míč úplně ideálně připraven ke střele i přesto se však rozhodl vystřelit. Míč končí vysoko nad.

35.

Míč se nyní po sérii povedených nahrávek a šťastnému odrazu od obránce Bordeaux dostal až ke Stochovi, jenž si ale míč na střelu rovnal ve vápně až příliš dlouho a jeho pokus se povedlo domácím zblokovat.

37.

Zmrhalova střela našla pouze náruč brankáře Costila. Hra Slavie se nyní přece jen mírně zlepšila, stále však chybí kvalitnější mezihra.

38.

Pablo se rozhodl nepřidělávat si problémy a místo postupu dopředu volí raději přihrávku brankáři, který bude mít na rozehrávku více prostoru a času.

39.

Kalu se octl volný na pravé straně, vzhledem k dobrému dostoupení Bořila se však hráč Bordeaux nedostal k dobrému zakončení.

40.

Kolář teď musel vyběhnout a uklidit míč do bezpečí před dobíhajícím Corneliusem. Brankář Slavie tuto situaci zvládl s přehledem.

41.

Souček přišel na půlce o míč a může být rád, že zákrok na něj byl posouzen jako nedovolený a sudí píská faul hráče domácích.

42.

Hra se opět uklidnila a Slavia kombinuje na vlastní polovině. Ačkoliv je v posledních chvílích možná o trochu aktivnější, v prvním poločase na její vážnější šanci stále čekáme.

44.

Kolář si dával s odkopem od branky na čas a někteří fanoušci domácích dávali svým pískotem najevo nespokojenost. 

45.

Souček dobře přihrál na volného Coufala, k tomu dobře přistoupil Palencia a znemožnil tak pokračování akce.

První poločas skončil. 

Slavia vstoupila do utkání poněkud pasivně. Na útočnou polovinu se dostávala zřídka, když už se to povedlo, ve většině případů se jí nepodařilo vymyslet nic kloudného. V největší šanci 1. poločasu se octl domácí Youssouf, jenž dokázal ve 32. minutě pěkně zakončit z voleje a Kolář musel proti tomuto pokusu vytáhnout dobrý zákrok.

Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 55% - 45%
Střely celkem: 10:6
Střely na branku: 2:2
Žluté karty: 0:0

Pokud chce Slavia pomýšlet na úspěch, musí svůj výkon jednoznačně zlepšit. Nechme se překvapit, zda se jí to povede. Druhý poločas za malou chvíli začne.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Střídání v týmu SK Slavia Praha: Ibrahima Traoreho nahradí Jan Sýkora.

47.

Slavia měla možnost zahrávat první rohový kop, avšak na centrovaný míč nejvýše vyskočil Pablo a hlavou uklidil míč do bezpečí.

48.

Deli si v rozehrávce počínal laxně a míče se zhostil Cornelius. Toho čistě obral o míč Bořil a míče se tak opět zhostili sešívaní.

49.

Bordeaux mělo možnost zahrávat volný přímý kop zprava. Skákavý míč do šestnáctky poslal Kalu a míč se po nešťastném odrazu dostal až na druhé straně úplně volného NICOLASE DE PREVILLEHO, jenž uklidil míč přesně k levé tyči Kolářovy branky - 1:0!

51.

Střídání v týmu SK Slavia Praha: Jana Matouška nahradí Peter Olayinka.

52.

První žlutou kartu zápasu za svůj zákrok vidí Jan Bořil.

54.

Míč si k rozehrávce standardky připravil Sabaly. Ten se rozhodl nic nevymýšlet a zvolil přímou střelu, se kterou si Kolář poradil.

55.

Slavia měla možnost rozehrávat další rohový kop. Přetažený míč na zadní tyč dobře odvrátil de Préville, jenž byl navíc faulován Coufalem.

56.

Deli na půli tvrdě zastavil pronikajícího Corneliuse a prvně jmenovaný za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

57.

Bordeaux je nyní opravdu aktivní a Slávisté se musí urputně bránit. Po zákroku Ngadeu-Ngadjuiho zůstává na hrací ploše ležet Youssouf. Vypadá to, že bude brzy v pořádku.

59.

Olayinka u postranní čáry nepříjemně atakoval Sabalyho a nigerijský fotbalista už po pár minutách na hřišti vidí žlutou kartu.

61.

Domácí se nyní zatáhli do defenzivy a možnost odcentrovat směrem do pokutového území měl Bořil. Jeho střílenou nahrávku dobře odvrátila obrana francouzského týmu.

62.

Kounde si při rozehrávce opět počínal s velkým přehledem. Tento francouzský obránce zatím předvádí v zadních řadách Bordeaux velmi spolehlivý výkon.

64.

Olayinka se snažil zpracovat si míč a po levé straně pokračovat dále směrem k brance. Už první část plánu mu zhatil Kounde.

65.

Sabaly sice nebyl se svým pokusem o centr do vápna úspěšný, vybojoval však alespoň rohový kop.

66.

Bordeaux teď sype do vápna jeden míč za druhým. Ke štěstí hostů se daří všechny tyto balóny odvrátit. Dobře si počínali Deli, krátce na to Bořil.

68.

Zmrhal měl na levé straně trochu času, nicméně v souboji jeden na jednoho si nevěřil, a tak poslal míč raději pouze dozadu na Sýkoru, ten poté hru dostal až na vlastní polovinu Slavie.

68.

Souček si dobře vyskočil na centrovaný míč, jeho hlavička ale nebyla dostatečně důrazná a hlavně přesná. Odkop od branky domácích.

69.

Do dalšího hlavičkového souboje ve vápně se dostal Olayinka. Ani tento pokus však neměl naději na úspěch.

70.

Střídání v týmu Girondins Bordeaux: Nicolase de Prévilleho nahradí François Kamano.

72.

Slavia měla možnost rozehrání rohového kopu. Nejvýše opět vyskočil hráč sešívaných, tentokrát Ngadeu-Ngadjui, avšak ani teď se nepovedlo brankáře Costila výraznějším způsobem ohrozit.

74.

Slavia je poslední chvíle častěji na míči. Stále tomu ale chybí nějaká myšlenka. Hosté se přes pozornou obranu Bordeaux probíjí těžce.

75.

Olayinka neudržel nervy na uzdě a v souboji o míč protihráče fauloval. Míč pro Bordeaux a také možnost vystřídat.

76.

Střídání v týmu Girondins Bordeaux: Zaydou Youssoufa nahradí Younousse Sankhare.

77.

Střídání v týmu SK Slavia Praha: Miroslava Stocha nahradí Milan Škoda.

77.

Ještě krátce před zmiňovaným střídáním se Slavia dostala do přečíslení. V tom si Sýkora se Zmrhalem a Olayinkou vůbec nerozuměli a akci doslova zazdili.

79.

Palencia dostal na pravé straně dost místa. Následně se ještě pokoušel nahrávat na Kamana. O něj se dobře postarali slávističtí obránci.

80.

Souček poslal perfektní balón přímo na nohu Sýkory, ten se octl před brankářem domácích úplně sám, avšak s touto šancí naložil trestuhodně! To byla největší šance Pražanů v zápasu. Po přenesení hry na druhou stranu se ke střele dostal také Sankhare, Kolář byl pozorný.

81.

Střídání v týmu Girondins Bordeaux: Samuela Kalua nahradí Yann Karamoh.

82.

Kamano poslal výborný centr do vápna, kde byl úplně volný Cornelius. Tomu míč od nohy odskočil a Kolář míč bezpečně chytil.

84.

Bordeaux se nyní dostávalo do přečíslení. Postup směrem k brance Slavie ale zpomalil Cornelius. Následně došlo po přerušení před pokutovým územím Pražanů k situaci, za kterou vidí Sankhare žlutou kartu.

86.

Slavii se nyní dařilo držet míč na kopačkách v blízkosti Costilovy branky. Žádné zakončení ale nepřišlo, nicméně je z toho alespoň rohový kop.

88.

Bordeaux s autovým vhazováním vůbec nespěchalo. Je jasné, že domácí nyní budou hlavně šetřit čas.

89.

Coufal poslal do pokutového území domácích nadějný centr. Souček si však v hlavičkovém souboji počínal nedovoleně a sudí píská útočný faul.

90.

Olayinka měl na centr dostatek času, avšak tento míč dobře odvrátila obrana a Slavia opět neměla příležitost k zakončení.

90+1.

Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2.

Karamoh se po pravé straně probil až na útočnou půli Slavie. Tam se snažil v souboji udržet míč a ušetřit tak čas. To se mu celkem povedlo, nakonec byl ale od míče čistě odstaven.

90+3.

Zmrhal si v předešlé situaci počínal poněkud zbrkle. Ačkoliv jej nikdo nenapadal, snažil se nahrát míč z otočky naslepo. To se mu hrubě nepovedlo a k míči se opět dostali domácí.

90+4.

Kamanoh se octl před Kolářem úplně osamocen. Brankář Slavie proti němu sice dobře vyběhl, nicméně Kamanoh předvedl povedenou kličku doprava, po které dokázal také vystřelit. Tento míč končí na pravé tyči!

90+5.

Po předchozí obrovské šanci domácích jakoby Slavia už úplně vypnula a viděla se v kabině. Sabaly se napravo dostal k míči a excelentní nahrávkou do vápna vybídl ke skórování JULESE KOUNDÉHO, kterému již stačilo pouze umístit míč do branky - 2:0!

90+6.

Konec zápasu.

Slavia se sice ve druhé půli prezentovala zlepšeným výkonem, avšak odměna v podobě branky nepřišla. Nutno uznat, že francouzský celek byl mírně aktivnější a jeho šance nebezpečnější. Namísto kýženého vyrovnání Slavie navíc přišel velmi nepovedený závěr, kde se obrana sešívaných hodně otevřela, čehož Bordeaux využilo ke vstřelení druhé branky.

Statistiky zápasu:

Držení míče: 50% - 50%
Střely celkem: 15:10
Střely na branku: 8:3
Žluté karty: 1:3

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Zůstaňte i nadále věrni našemu portálu a někdy příště zase na počtenou.

Právě se děje

před 7 minutami

Na podporu městské turistiky půjdou vouchery za 500 milionů korun, řekla Dostálová

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chystá podporu pro krajská města formou poukazů. Připraveno má 500 milionů korun, které budou k dispozici z nevyužitých prostředků z již uskutečněných programů pomoci v souvislosti s pandemií koronaviru. Města, která z vlastní iniciativy poukazy na podporu turismu vytvořila, je budou moci využít. Stejnou sumu, která do poukazů vloží sama města, jim přispěje stát. Vláda by měla program projednat příští týden. Šéfka MMR Klára Dostálová (za ANO) to dnes řekla novinářům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy