Vlčkovi se splnilo přání. Slavia vyzve Anderlecht, klub kde dva roky působil

ČTK ČTK
5. 8. 2016 18:48
Anderlecht podle něj bude hodně zklamaný z toho, že vypadl s Rostovem ve 3. předkole Ligy mistrů. "Probojovat se do Ligy mistrů pro ně byl úkol. Budou chtít samozřejmě postoupit i do Evropské ligy," hodnotil soupeře Slavie Stanislav Vlček.
Stanislav Vlček
Stanislav Vlček | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vedoucímu mužstva fotbalové Slavie Stanislavu Vlčkovi se splnilo přání. Los 4. předkola Evropské ligy totiž přisoudil pražskému klubu Anderlecht Brusel, kde bývalý útočník v letech 2008 a 2009 rok a půl působil. Na návrat do Belgie se těší a věří, že červenobílí mohou využít soupeřova zklamání z vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů. 

"Na mně to není, bude to o hráčích. Já osobně jsem si samozřejmě Anderlecht přál, když se zúžil ten okruh soupeřů, které jsme mohli dostat. Jsem rád, že jsme Anderlecht dostali a že se tam zase po delší době vrátím. Byť ne jako hráč, ale bude to příjemné," řekl novinářům Vlček.

Během působení v Anderlechtu odehrál 27 zápasů a připsal si deset branek. "Už je to poměrně dost dlouhá doba a ti hráči jsou tam prakticky všichni jiní. Neznám tam z hráčů prakticky nikoho, ale Anderlecht je tím známý, že se tam hráči točí a mění. Tým je úplně nový," uvedl Vlček.

Změnami prošel kádr úřadujícího belgického vicemistra i letos v letní přestávce. "Když není úspěch, jsou schopni přivést šest sedm nových hráčů. Co mám zprávy, je to mladé mužstvo a mají tam dobré individuality," prohlásil čtyřicetiletý Vlček.

Slavia už s Anderlechtem hrála v roce 2005 v předkole Ligy mistrů a prohrála 1:2 a 0:2. Za Pražany nastoupil i Vlček, který poté působil v bruselském klubu. Anderlecht šel v posledních letech výkonnostně dolů.

Klíčové bude zvládnout domácí zápas

"Je pravda, že už nejsou pravidelným účastníkem Ligy mistrů, ale pořád mají kvalitu a v Belgii jsou top klubem. Nebude nás čekat nic jednoduchého, ale hratelné je to vždycky," uvedl Vlček. "Přesvědčili jsme se o tom se Slavií před 11 lety, kdy jsme sice vypadli, ale u nich jsme sehráli dobrý zápas. Nezvládli jsme to doma. Myslím, že prostě šanci máme, pokud se dobře připravíme a zvládneme to domácí utkání," dodal.

Anderlecht podle něj bude hodně zklamaný z toho, že vypadl s Rostovem ve 3. předkole Ligy mistrů. "Probojovat se do Ligy mistrů pro ně byl úkol. Budou chtít samozřejmě postoupit i do Evropské ligy. Uvidíme, jestli trošku využijeme toho, že se nehraje o Ligu mistrů, ale v uvozovkách jen o Evropskou ligu," dodal Vlček. 

V kontaktu zatím s nikým z Anderlechtu není. "Nebyl jsem tam zase tak velkou dobu, ale věřím, že by tam mohli být někteří kluci, kteří tam byli předtím. Zůstal tam sportovní ředitel. Jinak vím, že mají nového německého trenéra. Sám jsem zvědavý, kolik lidí tam poznám," usmál se Vlček. "Mluvil jsem s (trenérem brankářů Sparty) Danem Zítkou. Ten tam byl ještě delší dobu a měl taky obrovskou radost, že jsme je dostali, protože je ještě větší Anderlechťák," uvedl Vlček.

V Anderlechtu byl oblíbený. "Nejvypjatější byl zápas s Bruggami. Mně se povedlo v tom zápase skórovat, navíc to bylo na začátku mého působení. Tím jsem si trochu získal fanoušky, když jsem rozhodl utkání. Jak fanoušci, tak lidi v klubu jsou tam strašně příjemní a těším se na to," řekl Vlček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy