Úplně jsem ztratil kontrolu. Šlo mi jen o to někoho zranit, přiznal obránce Rangers

Brutální Rangers. Frustraci Skotů proti Slavii demonstroval kriminální faul na Koláře
Ondřej Kolář opustil hřiště se zakrvavenou hlavou, poslední minuty ale už sledoval z lavičky. Kopačka Roofeho se na něm podepsala deseti stehy a zlomeninou v obličeji.
Roofe za svůj zákrok viděl červenou kartu.
Do souboje se slávistickým gólmanem šel nepochopitelně kopačkou proti Kolářově obličeji.
Sudí Orel Grinfeld se s Roofem odmítl bavit.
Foto: Reuters
Marek Janoš Marek Janoš
19. 3. 2021 18:28
Trpká pachuť zápasu mezi Rangers a Slavií ještě nejspíš nějakou dobu přetrvá. Pražané po utkání nechápali surovou hru soupeře. Rozhodčí Orel Grinfeld nechal hru plynout velmi volně a výsledkem byla řada zákroků ohrožujících zdraví hráčů. Obránce Rangers Connor Goldson přiznal, že v závěru utkání chtěl soupeře zranit.

Slavia už vyhlíží čtvrtfinále Evropské ligy proti londýnskému Arsenalu, klub se ale stále ještě vzpamatovává z včerejší odvety proti Glasgow Rangers. Brankář Ondřej Kolář skončil se zlomeninou v obličeji a otřesem mozku v nemocnici.

I ve Skotsku se po brutálním zásahu Kemara Roofea do obličeje brankáře spekulovalo, zda šlo o úmysl. Na stanici talkSPORT to například zásadně odmítl bývalý skotský hráč Ally McCoist, nesouhlasili s ním ale další hosté ve studiu.

Minimálně obránce Connor Goldson nyní přiznal, že v utkání měl v úmyslu soupeře zranit. "Budu upřímný. Úplně jsem ztratil kontrolu. Po zbytek zápasu jsem už měl v úmyslu jedině někoho zranit," přiznal nečekaně v rozhovoru pro BT Sport.

Narážel na situaci ze závěru utkání. V 88. minutě došlo k šarvátce, ve které obránce Slavie Ondřej Kúdela vulgárně urážel domácího Glena Kamaru. Aktéři se nyní přou, zda šlo "pouze" o urážku, nebo i o urážku s rasistickým podtextem.

"Ještě nikdy jsem na hřišti nebyl takto naštvaný. Takhle jsem se ještě nikdy během zápasu necítil," prohlásil zdrcený Goldson. "Jsem úplně znechucený tím, co se stalo. Jsem si jistý, že to řekl [rasistickou urážku]. Neslyšel jsem to, ale vím, jak je na tom teď Glen," dodal.

Goldson byl jeden z hráčů, který následně v pokračující strkanici pronásledoval Kúdelu po hřišti. "Rozčílilo mě to. Ten hráč se mi ani nemohl podívat do očí nebo na mě mluvit. Cítím vztek, jsem zklamaný, tohle by mělo být na hřišti nepřípustné," shrnul své pocity.

Stejně jako ostatní zástupci klubu i Goldson volá po přísném trestu. Slavia i Ondřej Kúdela popírají, že rasistická urážka padla. Naopak Kamaru obvinili z napadení Kúdely po utkání v útrobách stadionu.

UEFA ohlásila, že se děním ze závěru zápasu bude zaobírat Etická a disciplinární komise. Vyšetřovat bude "incidenty, které se objevily během odvety" mezi Slavií a Rangers. Není tak jisté, kterými událostmi se bude zabývat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy