Úplně jsem ztratil kontrolu. Šlo mi jen o to někoho zranit, přiznal obránce Rangers

Brutální Rangers. Frustraci Skotů proti Slavii demonstroval kriminální faul na Koláře
Ondřej Kolář opustil hřiště se zakrvavenou hlavou, poslední minuty ale už sledoval z lavičky. Kopačka Roofeho se na něm podepsala deseti stehy a zlomeninou v obličeji.
Roofe za svůj zákrok viděl červenou kartu.
Do souboje se slávistickým gólmanem šel nepochopitelně kopačkou proti Kolářově obličeji.
Sudí Orel Grinfeld se s Roofem odmítl bavit.
Foto: Reuters
Marek Janoš Marek Janoš
19. 3. 2021 18:28
Trpká pachuť zápasu mezi Rangers a Slavií ještě nejspíš nějakou dobu přetrvá. Pražané po utkání nechápali surovou hru soupeře. Rozhodčí Orel Grinfeld nechal hru plynout velmi volně a výsledkem byla řada zákroků ohrožujících zdraví hráčů. Obránce Rangers Connor Goldson přiznal, že v závěru utkání chtěl soupeře zranit.

Slavia už vyhlíží čtvrtfinále Evropské ligy proti londýnskému Arsenalu, klub se ale stále ještě vzpamatovává z včerejší odvety proti Glasgow Rangers. Brankář Ondřej Kolář skončil se zlomeninou v obličeji a otřesem mozku v nemocnici.

I ve Skotsku se po brutálním zásahu Kemara Roofea do obličeje brankáře spekulovalo, zda šlo o úmysl. Na stanici talkSPORT to například zásadně odmítl bývalý skotský hráč Ally McCoist, nesouhlasili s ním ale další hosté ve studiu.

Minimálně obránce Connor Goldson nyní přiznal, že v utkání měl v úmyslu soupeře zranit. "Budu upřímný. Úplně jsem ztratil kontrolu. Po zbytek zápasu jsem už měl v úmyslu jedině někoho zranit," přiznal nečekaně v rozhovoru pro BT Sport.

Narážel na situaci ze závěru utkání. V 88. minutě došlo k šarvátce, ve které obránce Slavie Ondřej Kúdela vulgárně urážel domácího Glena Kamaru. Aktéři se nyní přou, zda šlo "pouze" o urážku, nebo i o urážku s rasistickým podtextem.

"Ještě nikdy jsem na hřišti nebyl takto naštvaný. Takhle jsem se ještě nikdy během zápasu necítil," prohlásil zdrcený Goldson. "Jsem úplně znechucený tím, co se stalo. Jsem si jistý, že to řekl [rasistickou urážku]. Neslyšel jsem to, ale vím, jak je na tom teď Glen," dodal.

Goldson byl jeden z hráčů, který následně v pokračující strkanici pronásledoval Kúdelu po hřišti. "Rozčílilo mě to. Ten hráč se mi ani nemohl podívat do očí nebo na mě mluvit. Cítím vztek, jsem zklamaný, tohle by mělo být na hřišti nepřípustné," shrnul své pocity.

Stejně jako ostatní zástupci klubu i Goldson volá po přísném trestu. Slavia i Ondřej Kúdela popírají, že rasistická urážka padla. Naopak Kamaru obvinili z napadení Kúdely po utkání v útrobách stadionu.

UEFA ohlásila, že se děním ze závěru zápasu bude zaobírat Etická a disciplinární komise. Vyšetřovat bude "incidenty, které se objevily během odvety" mezi Slavií a Rangers. Není tak jisté, kterými událostmi se bude zabývat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy