Trenér Rio Ave: Van Kessel a Škoda? Ne, Slavii vnímáme jako kolektiv

Marek Janoš Marek Janoš
27. 7. 2016 22:44
Narazí na sebe dva úplně stejně silné týmy, shodují se před zápasem třetího předkola Evropské ligy trenér Slavie Dušan Uhrin a trenér Rio Ave Nuno Fernando Rocha. Van Kessel ani Škoda Portugalcům starosti nedělají, hosté se připravují na týmové pojetí hry Slavie.
EL, Slavia-Levadia: radost Slavie
EL, Slavia-Levadia: radost Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Ve čtvrtek večer vyzve Slavia doma ve třetím předkole Evropské ligy portugalské Rio Ave. Šestý tým loňského ročníku Premiera Ligy v létě podobně jako Slavia prošel sérií změn v hráčském kádru.

„Uvidíme, pro koho to nakonec bude výhoda,“ nechtěl se hostující trenér Nuno Fernando Rocha pouštět do spekulací. K dispozici má několik letních posil včetně Leandrinha z brazilského FC Santos.

Před utkáním ani jeden z týmů nepřijal roli favorita. „Slavia je pro nás rovnocenný soupeř. Šanci postoupit mají oba mančafty stejné,“ řekl před zápasem André Vilas Boas. Obránce Rio Ave tak potvrdil předešlá slova trenéra Dušana Uhrina. Oba týmy chtějí vzhledem k vyrovnanému rozložení sil postoupit.

Rio Ave hrálo Evropskou ligu před dvěma lety. Tehdy Portugalci postoupili přes švédské týmy Göteborg a Elfsborg do základní skupiny. Rio ve skupině s Dynamem Kyjev, Steauou Bukurešť a Aalborgem skončilo čtvrté.

Slavia se bude moci opřít o útočné duo van KesselŠkoda. Oba gólem v domácí odvetě druhého předkola proti Talinu pomohli „sešívaným“ k postupu. „Víme, že jsou to hráči se spoustou zkušeností, ale Slavii budeme bránit jako celek,“ předeslal trenér hostů Rocha.

EL, Slavia-Levadia: fanoušci Slavie
EL, Slavia-Levadia: fanoušci Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Ten do Prahy zavítal před 16 lety v dresu Porta. V osmifinále Ligy mistrů se tehdy trefil do sítě Sparty a utkání skončilo remízou 2:2. „Na ten zápas si vzpomínám. Od té doby mám Čechy v paměti jako silné bojovníky v osobních soubojích,“ dodal Rocha.

Podle portugalského trenéra tkví hlavní přednosti Slavie v síle v osobních soubojích a práci s míčem. „Mají velmi kvalitní zálohu, na to si budeme muset dát pozor,“ ví čtyřiačtyřicetiletý trenér přezdívaný „Capucho“. 

Pro Rio Ave začíná sezóna až zápasem na Slavii. Portugalská liga má na programu první kolo až za dva týdny a na rozdíl od Vršovických byli hosté do třetího předkola Evropské ligy přímo nasazeni. Zápas v Edenu začne ve čtvrtek v 19 hodin.

 

Právě se děje

Další zprávy