Tak fyzicky silný tým jsem neviděl snad dvacet let, smekl před Slávií trenér Chelsea

Marek Janoš Marek Janoš
19. 4. 2019 14:25
Italský trenér Maurizio Sarri byl po čtvrtfinálové odvetě proti pražské Slavii spokojený jen napůl. Chelsea odehrála skvělý první poločas, dala čtyři góly, postoupila. Jenže ve druhém poločase sešívaní dokázali dvakrát udeřit a silného soupeře dostat do úzkých.
fotbal, odveta čtvrtfinále Evropské ligy, Chelsea - Slavia, trenér Maurizio Sarri
fotbal, odveta čtvrtfinále Evropské ligy, Chelsea - Slavia, trenér Maurizio Sarri | Foto: Reuters

"Druhý poločas se nám nepovedl, soupeř nás fyzicky přehrál," analyzoval zápas Sarri. Šedesátiletý trenér se na fyzickou sílu Slavie připravoval už před zápasem. K dispozici měl samozřejmě statistická data o jednotlivých slávistech.

"Velmi dobře jsem věděl, že druhý poločas pro nás bude těžký. Z dostupných čísel mi to bylo jasné," popisoval. Slavia domněnky bývalého kouče Neapole v zápase potvrdila. "Tak fyzicky silný tým jsem neviděl snad dvacet let. Hrozně moc toho naběhali. Měli obrovskou kvalitu ve zrychlení, nábězích, spoustu metrů ve sprintu," uznal kvality Slavie.

Pražané díky dvěma přesným zásahům Petra Ševčíka v 51. a 54. minutě snížila a po zbytek poločasu dělala Chelsea problémy. Ševčík se dokonce sám dostal po hodině hry do skvělé střelecké pozice a mohl srovnat na 4:4, ale míč netrefil dobře.

Hra Chelsea ve druhém poločase Sarriho vůbec nepotěšila. "V prvním poločase jsme hráli skvěle. Bez toho bychom možná ani nepostoupili, protože druhý poločas jsme začali špatně. Je to dlouhodobě náš problém," řekl pro BBC sport.

"Nejdůležitější je, že jsme v semifinále," konstatoval lakonicky. "Naším cílem je Evropskou ligu vyhrát, pro druhé poločasy budeme muset něco změnit," pokračoval v hodnocení.

"Možná je na tom Slavia tak dobře i proto, že má více času na trénování. My jsme v této sezoně odehráli už 54 zápasů, oni pětatřicet až čtyřicet," zamyslel se nad fyzickou převahou Slavie ve druhém poločase z jiné perspektivy.

Chelsea v semifinále Evropské ligy narazí na německý Frankfurt, druhou semifinálovou dvojici tvoří Arsenal a Valencia. Cesta Slavie skončila ve čtvrtfinále stejně, jako v sezoně 2015/2016 cesta Sparty. Tu tehdy ve čtvrtfinále vyřadil Villareal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy