Dal dva góly Chelsea, ale spokojený nebyl. "Třetí by vedl k postupu," smutní Ševčík

ČTK ČTK
19. 4. 2019 7:57
Slávistický fotbalista Petr Ševčík ve čtvrteční odvetě čtvrtfinále Evropské ligy na půdě Chelsea poprvé v dospělé kariéře vstřelil v jednom utkání dvě branky. Dvěma povedený střelami v 51. a 54. minutě snížil na Stamford Bridge na 3:4, ale mrzelo ho, že chvíli nato v ještě větší šanci nevyrovnal. Čtyřiadvacetiletý záložník věřil, že pokud by se mu to povedlo, Pražané by zápas obrátili a postoupili. Před týdnem doma v prvním duelu prohráli 0:1.
Petr Ševčík přijímá gratulace od spoluhráčů ze Slavie k jednomu ze svých dvou gólů, které v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy vstřelil do sítě Chelsea
Petr Ševčík přijímá gratulace od spoluhráčů ze Slavie k jednomu ze svých dvou gólů, které v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy vstřelil do sítě Chelsea | Foto: Reuters

"Kdybych vyrovnal, myslím, že bychom to vystupňovali tak, že bychom postoupili, což mě mrzí o to víc. Fakt jsem věřil, že kdybych to dal, tak ten zápas mohl vypadat ještě úplně jinak," řekl novinářům Ševčík.

Gólmana Chelsea Kepu Arrizabalagu překonal nejprve střelou zpoza vápna na bližší a poté na zadní tyč. "V prvním poločase jsme měli hodně příležitostí, kdy jsme mohli vystřelit zpoza vápna a nevystřelili jsme. V poločase jsme si řekli v kabině, že musíme víc střílet. Naštěstí to tam popadalo," konstatoval Ševčík.

Chvíli poté se ocitl blízko hattricku, ale při pokusu o střelu upadl. "To byla paradoxně z těch tří asi ta nejlehčí situace. Prostě jsem udělal chybu, že jsem na balon asi moc dlouho čekal a pak jsem ho blbě trefil. Mohl jsem si to zpracovat, zvolil jsem špatnou variantu," mínil Ševčík.

Jeho tým po poločase prohrával 1:4, ale v druhém dějství ještě Chelsea pořádně zatopil. "Říkali jsme si, že už nemáme co ztratit. Nechtěli jsme odjet s nějakým debaklem. Druhý poločas jsme hráli celý tým fakt fantasticky, do ničeho jsme je nepustili. Hráli jsme všichni na 120 procent," uvedl Ševčík, který v 78. minutě střídal.

"Když jsem byl na střídačce, viděl jsem, že se obávali o výsledek. Odkopávali balony, gólman zdržoval. Šlo hrozně cítit, že mají strach o výsledek. Je to škoda, mohlo to skončit jinak," dodal Ševčík.

Na Stamford Bridge se dočkal prvních soutěžních branek v dresu Slavie po zimním příchodu z Liberce a poprvé v dospělém fotbale se v jednom utkání trefil dvakrát. "Já těch gólů tolik nedal, takže jsem si to schoval tady. Asi jsem nevěděl, jak se radovat, tak jsem běžel hned na půlku, protože stav nebyl nejpříznivější," podotkl.

"Určitě je to krásné dát tady dva góly, ale musím říct, že jsem měl taky určitě dnes štěstí. Nechci být frajer a říkat, že to takhle trefuji normálně. Měl jsem štěstí, že mi to takhle sedlo a měl jsem tolik času. Že jsem dal dva góly, ještě nic neznamená. Chtělo by to víc takových zápasů, víc se prosadit," dodal Ševčík.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy