Slavia věří pro zápas s Leicesterem ve výjimku. Po příletu z Anglie bude v karanténě

ČTK ČTK
8. 2. 2021 19:28
Fotbalová Slavia nadále věří, že bude moci příští týden ve čtvrtek přivítat v prvním zápase úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy Leicester doma v Edenu.
Foto: Reuters

Všechny osoby, které přicestují z rizikových zemí včetně Británie, nyní musejí do povinné pětidenní izolace, Pražané ale doufají ve výjimku. Navrhli, aby její součástí byla mimořádná hygienická opatření pro anglický klub včetně nošení respirátorů po celou dobu pobytu v Česku.

Povinnost karantény po příjezdu z velmi rizikových zemí, které jsou nejhůře postiženy novou mutací koronaviru, velmi komplikuje nadcházející sportovní mezinárodní akce v Česku. Je vyloučeno, aby Leicester před zápasem strávil v Praze předepsaných pět dní v izolaci. Slávisté proto požádali o výjimku.

"Věříme, že domácí zápas s Leicesterem City odehrajeme v Edenu. Navržená výjimka pro hostující klub předpokládá PCR test po příletu do ČR, izolaci do jeho výsledku, pohyb v ČR výhradně v místě odděleného ubytování a místě zápasu a používání respirátoru FFP2 po dobu pobytu v ČR," uvedl na twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Pokud by český šampion s žádostí o výjimku neuspěl, musel by utkání uspořádat v jiné zemi. Podobné problémy řeší i řada dalších klubů. Například německé úřady nepovolily přicestovat do země Liverpoolu, který měl příští týden nastoupit v Lize mistrů na hřišti Lipska.

Slávisté počítají s tím, že po návratu z odvety, která je v Anglii na programu 25. února, budou muset do pětidenní izolace. Následný nedělní ligový duel na stadionu Slovácka v Uherském Hradišti by pak musel být odložen.

"Slavia předpokládá, že po návratu do ČR bude podléhat karanténnímu opatření v délce pěti dnů a počítá s izolací všech členů vedení a realizačního týmu, kteří se zúčastní odvetného zápasu v Británii," uvedl Tvrdík. Doplnil, že 34 osob z nich v posledních 90 dnech prodělalo covid-19.

Hoffenheim bude hrát ve Španělsku

Fotbalisté Molde a Hoffenheimu, mezi které patří i český obránce Pavel Kadeřábek, odehrají úvodní zápas druhého kola Evropské ligy ve Villarrealu. Původně se mělo utkání konat příští týden v Norsku, ale kvůli opatřením kvůli koronaviru rozhodla UEFA o přeložení.

Dějiště zápasu muselo být změněno poté, co Norsko v rámci opatření proti šíření nové mutace nákazy covid-19 uzavřelo hranice a cestování do země povolilo jen v nezbytných případech. "Děkujeme Molde i Hoffenheimu za spolupráci a španělskému svazu a Villarrealu za pomoc utkání uspořádat," uvedla UEFA v prohlášení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy