Kde slavit, když bary už zavřely? Rabušic: Liberec si vždycky vybere trnitější cestu

ČTK ČTK
2. 10. 2020 7:07
Útočník Michael Rabušic s fotbalisty Liberce už potřetí v kariéře prošel z kvalifikace Evropské ligy a další postup do základní skupiny si nesmírně užíval.
Michael Rabušic a Mohamed Tijani
Michael Rabušic a Mohamed Tijani | Foto: ČTK

Účast v hlavní fázi druhé nejprestižnější klubové soutěže je podle něj maximum, na co mohou Severočeši dosáhnout. Slovan v závěrečném 4. předkole doma porazil APOEL Nikósie 1:0 gólem z penalty v páté minutě nastavení.

"Je to super, tohle se nikdy neomrzí. Když jsem se po tom gólu a konci zápasu podíval na některé lidi, skoro plakali. Je to prostě bomba, Liberec si to zaslouží," řekl novinářům Rabušic, který se do Liberce vrátil v létě po angažmá v Českých Budějovicích.

Liberec mohl postoupit do skupiny Evropské ligy už z domácího poháru, pokud by ve finále neprohrál se Spartou. "Jak nám to nevyšlo ve finále poháru, kde byly nějaké okolnosti, tak dnes se nám to vrátilo. Nehráli jsme tak dobře a byli jsme ti šťastnější. My si tu v Liberci vždy vybereme tu trnitější cestu, nikdy jsme nic nedostali zadarmo. Ale nakonec to bylo asi lepší, protože jsme měli za předkola prémie. Takže bychom asi přišli o peníze," smál se Rabušic.

Na velké oslavy postupu se Liberečtí nechystali i vzhledem k tomu, že bary a restaurace v Česku kvůli koronavirové pandemii zavírají ve 22:00. "Asi půjdeme, vlastně už nepůjdeme, protože je po desáté hodině. Takže zůstaneme v kabině a trochu to oslavíme," dodal.

Fanoušky slyšeli i z ulice

Rabušic na hřiště přišel proti kyperskému celku jako střídající hráč v 55. minutě. V závěru nastavení Severočeši zahrávali po soupeřově ruce ve vápně penaltu, na kterou je mezi určenými hráči i on, ale exekuci přenechal Kamsu Marovi.

"Věřil bych si na ni, ale on byl určen. Řekl, že ji dá, tak jsem to nechal na něj," uvedl Rabušic. "Bylo tam ve vápně několik situací. Snažili jsme se spíš vyvinout tlak na rozhodčího, aby už něco písknul. Nakonec se nám to povedlo a možná písknul tu penaltu, která byla nejmíň ze všech," podotkl Rabušic.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport

Kvalifikace pohárů se kvůli koronavirové pandemii hrála bez diváků, někteří fanoušci ale povzbuzovali Slovan vedle stadionu. "To je kouzlo stadionu U Nisy, že se může řvát odkudkoliv a je to slyšet. Lidi jsme pocítili, pomohli nám. Jen bych si přál, aby už to mohli vidět na vlastní oči, aby se situace spravila. Je to i smutné pro fotbal. Ale nedá se nic dělat, asi to budou muset sledovat v hospodě. My jim chceme udělat aspoň radost takhle na dálku, aby si mohli dát nějakého panáčka navíc," uvedl Rabušic.

"Teď nepřemýšlím nad tím, koho dostaneme do skupiny. Když jsem viděl APOEL a představím si, co tam může být za mančafty, může to být pěkný kolotoč. Ale bude to obrovská škola pro kluky. Můžou se ukázat, někteří prodat. Jsou to úplně jiné zápasy. Co víc si přát? Tohle je asi nejvíc, co se tady v Liberci může dosáhnout. Užívejme si to," dodal jednatřicetiletý útočník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Policisté na Chebsku obvinili šest lidí, které podezírají z obchodu s drogami

Chebští kriminalisté z protidrogového týmu TOXI po několikaměsíční práci zadrželi šest lidí, kteří se podle vyšetřování podíleli na dovozu látky pseudoefedrin ze zahraničí do Česka. Na zadržení podezřelých v polovině ledna při akci Diana spolupracovali kriminalisté se zásahovou jednotkou policie Plzeňského kraje. Pět zadržených skončilo ve vazbě, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Obviněným hrozí až desetiletý trest, jelikož podle policie spáchali trestný čin jako organizovaná skupina a ve velkém rozsahu.

Skupina šesti lidí z Chebska ve věku 36 až 61 let skládala podle policie od poloviny minulého roku peníze, aby za ně pořídila pseudoefedrin, kterou měl v zahraničí zajistit jeden z nich, padesátiletý muž. "Ten po obdržení finančních prostředků obstaral domluvenou látku pseudoefedrin a tu měl poté do České republiky osobním vozidlem přivézt jednašedesátiletý cizinec, který byl v první polovině ledna taktéž zadržen," uvedl Kopřiva.

Z pseudoefedrinu pak muži podle policie na Chebsku vyráběli a prodávali pervitin. Při domovních prohlídkách ve stejné chvíli na několika místech na Chebsku policisté zajistili peníze v hotovosti pocházející z distribuce drog, více než 90 gramů pervitinu a více než 2,4 kilogramu pseudoefedrinu. "V případě, že by se podařilo členům organizované skupiny ze zajištěné látky vyrobit drogu pervitin, tak by následným prodejem na černém trhu utržili nejméně dva miliony korun," doplnil Kopřiva.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Tribunál Soudního dvora EU z části zrušil milirdovou pokutu pro Intel

Tribunál Soudního dvora EU dnes částečně zrušil pokutu 1,06 miliardy eur (bezmála 26 miliard Kč), kterou v roce 2009 vyměřila americkému výrobci čipů Intel Evropská komise (EK). Tribunál dnes uvedl, že komise pokutu řádně nezdůvodnila. Intel dostal tehdy pokutu za to, že se pokusil vytlačit z trhu svého konkurenta.

"Analýza provedená komisí je neúplná a právně dostačujícím způsobem neprokazuje, že sporné slevy byly způsobilé nebo mohly vyvolávat protisoutěžní účinky," uvedli soudci.

Komise Intelu pokutu vyměřila v květnu 2009 za zneužití dominantního postavení na globálním trhu s procesory. Společnost podle ní od října 2002 do prosince 2007 uplatňovala strategii, jejímž cílem bylo zbavit se na trhu konkurence.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Podíl energie z obnovitelných zdrojů v EU roste, Česko zaostává

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektřiny v Evropské unii se v roce 2020 zvýšil na 37 procent z 34 procent v roce 2019. V dnešní zprávě o tom informoval statistický úřad Eurostat. Největší podíl energie z obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny v rámci EU vykázalo Rakousko, zatímco Česká republika patřila mezi pět zemí s nejnižším podílem.

V Rakousku obnovitelné zdroje v roce 2020 pokrývaly spotřebu elektřiny ze 78 procent. Nad hranicí 70 procent bylo vedle Rakouska v EU pouze Švédsko. V České republice činil podíl obnovitelných zdrojů 15 procent. Nižší podíl v rámci EU vykázaly pouze Lucembursko, Maďarsko, Kypr a Malta.

Více než z poloviny pokrývaly spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů kromě Rakouska a Švédska také Dánsko, Portugalsko, Chorvatsko a Lotyšsko. V Německu činil podíl obnovitelných zdrojů 45 procent, na Slovensku 23 procent a v Polsku 16 procent.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Firma podnikatele Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3

Společnost Blueberg Media českého podnikatele Michala Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3. Televize o tom dnes informovala na svém webu. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi už v prosinci dala souhlas ke změně majitele firmy C.E.N., která vlastní licenci na vysílání TA3. Televizi dosud ovládala skupina Grafobal slovenského podnikatele Ivana Kmotríka.

TA3 začala na Slovensku vysílat v roce 2001, v zemi nepatří k nejsledovanějším televizním stanicím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy