Plzeň bude hrát i o český koeficient. Ale Dinamo je obrovsky silné, varuje Vrba

ČTK ČTK
17. 12. 2018 18:01
Plzeňští fotbalisté považují Dinamo Záhřeb za silný tým a jsou zvědaví na bouřlivou atmosféru v chorvatské metropoli. Informace o soupeři v úvodním kole jarní vyřazovací části Evropské ligy by měl českým šampionům poskytnout i útočník Marek Bakoš. Ten na podzim z Viktorie hostoval v Trnavě, která s Dinamem hrála ve skupině.
Dinamo Záhřeb postoupilo ze skupiny s Anderlechtem Brusel
Dinamo Záhřeb postoupilo ze skupiny s Anderlechtem Brusel | Foto: Reuters

"Asi jsme možná čekali trošku jiného soupeře, ale vylosovali nám Dinamo a určitě to nebude jednoduché. Jejich prostředí s fanoušky a vším okolo bude hrozně těžké. Uvidíme," řekl obránce Radim Řezník pro klubový web.

"Měli ve skupině jak Trnavu, tak Anderlecht a Fenerbahce, což jsou také vyspělé evropské mančafty. Ta síla v Záhřebu je a nečeká nás nic jednoduchého. Samozřejmě se těšíme na atmosféru v Záhřebu, asi to bude velké peklo," přidal stoper Luděk Pernica.

Plzeňský trenér Pavel Vrba v únoru očekává dva náročné zápasy. "Samozřejmě pro fanouška to asi není Arsenal, ale na druhou stranu je to soupeř, který vyhrál skupinu, měl 14 bodů a ani jednou neprohrál. Samozřejmě obrovská síla. Dinamo Záhřeb je známé i jako líheň skvělých fotbalistů a určitě to nebude jednoduchý soupeř," upozornil kouč.

"Je to zajímavý soupeř a zároveň velmi silný. Má velice dobré fanoušky. Myslím si, že je dobře, že opět narazíme na nového soupeře, se kterým jsme ještě nehráli. Z tohoto pohledu je to atraktivní," doplnil další bek David Limberský.

Čerstvou zkušenost s Dinamem má slovenský veterán Bakoš, i když při dvou porážkách s chorvatským mistrem ve skupině za Trnavu nenastoupil. "Marek s námi bude začínat přípravu, takže informace určitě budeme sbírat i z Trnavy. Ale samozřejmě dneska jsou možnosti takové, že rozebereme jejich zápasy ve skupině Evropské ligy a z toho budeme vycházet," přiblížil Vrba. "Určitě nějaké poznatky Baky bude mít, protože Dinamo vyhrálo celou skupinu. Bude to silný mančaft. Myslím, že Baky nám pomůže," dodal Řezník.

Souboj Plzně s Dinamem bude klíčový i vzhledem ke koeficientu. Tuzemské kluby nyní figurují na 16. místě v žebříčku s náskokem 0,5 bodu na sedmnácté Chorvatsko a v případě postupu Viktorie bude mít český fotbal jistotu nejhůře 15. pozice.

"Samozřejmě všichni víme, že musíme získat co nejvíc bodů, aby z toho český fotbal těžil. Doufám, že my i Slavia z toho budeme těžit. Určitě uděláme oba všechno pro to, abychom těch bodů získali co nejvíc a potom příští sezonu z toho měli výhodu," řekl Vrba.

Věří, že do Záhřebu přijede co nejvíc plzeňských příznivců. "Není to daleko a spousta fanoušků nás může přijet do Záhřebu podpořit, což může být obrovská výhoda. Myslím, že v dané chvíli je to 50 na 50 a uvidíme, kdo to zvládne líp," konstatoval Vrba, jehož tým s Dinamem začne 14. února doma, o týden později vyrazí do Chorvatska.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy